Nincs engedélyezve a javascript.
Miért nem vagyok keresztény?
A kép illusztráció

Miért nem vagyok keresztény?

Sorozat:

Fordító:

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
3 780 Ft
Borító ár:
4 200 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 192 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Kurt Flasch nem csupán egyike a középkorral foglalkozó német filozófiatörténészeknek, hanem eminens értelemben megtestesíti a német középkorkutató prototípusát.
Leírás
Raktári kód:
143026
ISBN:
9789632798523
EAN:
9789632798523
Megjelenés:
2016.
Kötésmód:
puhatáblás ragasztott
Oldalszám:
368
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
340
Kurt Flasch nem csupán egyike a középkorral foglalkozó német filozófiatörténészeknek, hanem eminens értelemben megtestesíti a német középkorkutató prototípusát. E tény mintha szöges ellentétben állna a mű címe által sugallt tartalommal: Miért nem vagyok keresztény? Első pillantásra liberális vagy baloldali intellektuális álláspontot várnánk a műtől, Bertrand Russell azonos című munkájához hasonlóan: Why I Am Not A Christian? (1957). Flasch ezen időskori művének kimagasló jelentősége azonban épp abban áll, hogy egy olyan gondolkodó fejti ki kereszténységkritikáját, aki Európa és szűkebb értelemben véve a német nyelvterület intellektuális közössége számára mértékadó értelmezéseket nyújtott a középkori filozófia nagy alakjairól (Augustinus, Dietrich von Freiberg, Eckhart Mester, Nicolaus Cusanus és mások). Flasch bevallottan személyes hangvételű összegzése a magyar intellektuális élet számára is kifinomult önértelmezést nyújthat a keresztény hagyomány alapgondolatainak problémáiról, anélkül, hogy értelmezése ateista volna. A magyar szellemi közegben példaértékűnek számíthat a Flash munkájában létrejött konstelláció, mely az európai keresztény hagyomány legfinomabb rezdüléseire való érzékenységgel, kritikai attitűdből és a személyessé tett filozófiai reflexiók útján valósult meg
Vélemények