Nincs engedélyezve a javascript.
A cirkusz - Lógok a szeren - Hangoskönyv

A cirkusz - Lógok a szeren - Hangoskönyv
(Hangoskönyv)

Szállítás:
Azonnal
Hallgass bele
Korábbi ár:
2 990 Ft
Borító ár:
2 990 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Mácsai Pál Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színész Karinthy Frigyes alábbi hét komolyabb és humorosabb darabját tár...
Leírás
Raktári kód:
204678
Megjelenés:
2014.
Időtartam:
01:13:57
Mácsai Pál Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színész Karinthy Frigyes alábbi hét komolyabb és humorosabb darabját tárja elénk a Hungaroton hangoskönyvében:
1. Az eskü
2. Hasműtét
3. A cirkusz
4. Lógok a szeren
5. Találkozás egy fiatalemberrel
6. Barabbás
7. Üzenet a palackban
Karinthy maga mondta, hogy minden műfajban alkotott maradandót. Az olvasóközönség többnyire irodalmi karikatúráit ismeri, de Karinthy életműve ennél jóval tartalmasabb és sokrétűbb. Novelláiban sokat foglalkozik a párkapcsolat és a szerelem problémáival, férfi és nő közti egyenlőtlenséggel. A történetek fő témája a szenvedés, a megalkuvás, a magát érvényesíteni próbáló hős sikertelensége. Emellett számos, ma a sci-fi műfajába sorolható történetet is írt. Bár magát sokszor költőnek vallotta, viszonylag kevés verset írt, ezek egyike hangoskönyvünk 7. felvétele, az Üzenet a palackban.
A szerzőről
Karinthy Frigyes
Karinthy Frigyes
A magyar író, költő és műfordító pályafutása 1898 és 1900 kezdődött színművek, kalandos történtekek, versek és mesék írásával. 1907-től kezdve folyamatosan jelentek meg írásai, de az igazi áttörés 5 év múlva érkezett el, ekkor jelent meg az Így írtok ti című paródiakötete.
1935-en Baumgartner-díjjal tüntették ki. Egy évvel később agydaganattal műtötték, a betegsége alatti tapasztalataiból, élményeiből született az Utazás a koponyám körül című műve.
Karinthy nevét a nagyközönség elsősorban irodalmi karikatúráiról ismeri, pedig nagyon sok műfajban alkotott maradandót: több mint 5 ezer cikket írt különböző újságokba a riporttól kezdve az irodalmi elemzéseken át a filozófiai eszmefuttatásokig.
Ismert művei: Így írtok ti (1912), Tanár úr kérem (1916), Kötéltánc (1923), Láncszemek (1929), Utazás a koponyám körül (1937)
Vélemények