Nincs engedélyezve a javascript.
Búvópatakok

Búvópatakok
(E-könyv)

Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Korábbi ár:
2 490 Ft
Borító ár:
2 490 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Köztudott, hogy a pártállami diktatúra idején minden jobboldali gondolat eredendoen üldözendonek számított. De vajon hogyan élték túl a hagyományos politikai felosztás szerint jobboldalinak tekintett személyek és mozgalmak a Rákosi-, majd a Kádár-rendszer üldöztetéseit?
Leírás
Raktári kód:
137346
ISBN:
9786155492327
EAN:
9786155492327
Gyártó kód:
4315
Megjelenés:
2013.
Oldalszám:
399
Nyelv:
magyar
Köztudott, hogy a pártállami diktatúra idején minden jobboldali gondolat eredendoen üldözendonek számított. De vajon hogyan élték túl a hagyományos politikai felosztás szerint jobboldalinak tekintett személyek és mozgalmak a Rákosi-, majd a Kádár-rendszer üldöztetéseit? Kik választották az évtizedekre szóló, csendes ?alámerülést?, és kik azok, akik továbbra is aktívan képviselték korábbi eszméiket? És vajon a rendelkezésünkre álló dokumentumok alapján meg lehet-e különböztetni a jobboldalhoz kötheto valós társadalmi jelenségeket az állambiztonság konstruált ügyeitol?
Az UNGVÁRY KRISZTIÁN által szerkesztett tanulmánykötet a Kádár-rendszer állambiztonsága szempontjából ?jobboldalinak? tekintett hagyomány és gondolkodás, illetve az ezt képviselo csoportok 1945 és 1990 közötti történetébol ad reprezentatív válogatást. Mivel e meglehetosen széles ? a progresszív konzervatív eszmétol a kisgazdákon át az egyetemi szervezkedésekig és a radikális szélsojobboldali mozgalmakig terjedo ? politikai paletta szereploi és nézetei a kommunista és államszocialista diktatúra idején egyként ?ellenségesnek? minosültek, a kötet tanulmányai mindenekelott az állambiztonsági iratok feldolgozására épülnek.
Az összeállítás áttekintést nyújt az olvasónak a belügyminisztérium ?jobboldali? ellenségképérol, részletesen tárgyalja a prominens kisgazda és kereszténydemokrata politikusok sorsát, illetve nyomon követi a háború elotti szélsojobboldalhoz kötheto mozgalmak utóéletét is. E hiánypótló kötet kituno írásai nem csupán arra világítanak rá, hogy a jobboldali hagyományok hogyan élték túl búvópatakszeruen a háborút követo fél évszázadot, de a ma jobboldalinak tekintett attitudöket és mentalitásokat is jobban érthetové teszik.
A szerzőről
Ungváry Krisztián
Ungváry Krisztián

Ungváry Krisztián 1969-ben született, az ELTE BTK német–történelem szakán végzett 1995-ben, majd 1999-ben PhD-fokozatot, 2013-ban az MTA doktora címet szerzett. Történelem iránti érdeklődését családi élmények formálták: több rokona is a pártállam börtöneit járta meg. Első és legfontosabb munkája Budapest ostromának történetét dolgozza fel, amely számos nyelven megjelent. Az ’56-os Intézet megszűnése óta nincs állásban, de 1997 óta szőlőbirtokos és díjazott bortermelő. Jelentős gyűjteménye van történelmi relikviákból, és Majtényi Györggyel az Open Books Befejezetlen múlt sorozatát szerkeszti.

Vélemények