Nincs engedélyezve a javascript.
Bogar bárd meséi

Szállítás:
2-5 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 321 Ft
Borító ár:
3 690 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 321 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Bogar bárd elbűvölő, varázslattal és furfanggal teli történetei évszázadok óta közkedvelt esti mesék a varázslócsaládok körében.
Leírás
Raktári kód:
212418
EAN:
9789636142117
Megjelenés:
2023.02.28.
Kötésmód:
kemény táblás
Oldalszám:
144
Nyelv:
magyar
Bogar bárd elbűvölő, varázslattal és furfanggal teli történetei évszázadok óta közkedvelt esti mesék a varázslócsaládok körében.

A szöveget a rúnaírásos eredetiből Hermione Granger fordította, Albus Dumbledore professzor kísérő jegyzeteit a Roxforti Levéltár szíves engedélyével közöljük.
A szerzőről
J. K. Rowling
J. K. Rowling

Joanne Kathleen Rowling, ismertebb nevén J. K. Rowling 1965. július 31-én született az angol Chipping Sodbury-ben. Az írónő leghíresebb műve a Harry Potter-sorozat, melyet szinte a világ minden táján ismernek.

Már kiskorában történeteket mesélt két évvel fiatalabb húgának. Tanulmányait 1983-ban a kiváló és világhírű Exeter Egyetemen, Dél-Angliában folytatta, ahol franciát és klasszika-filológiát hallgatott. Eközben egy évig Párizsban is tanult. Tanulmányai befejezése után Londonba ment, az Amnesty Internationalnél helyezkedett el, mint titkárnő, ahol Afrika francia nyelvű részének emberi jogi problémáival foglalkozott. A legjobban azt szerette az irodai munkában, hogy amikor nem figyelt rá senki, történeteket gépelhetett a számítógépébe. 1990 nyarán sokat utazott a Manchesterből Londonba tartó vonaton, és ekkor fogalmazódott meg benne az ötlet egy fiúról, aki varázsló, de nem tud róla, és varázslóiskolába fog járni. Az egész történet kristálytisztán megszületett a fejében. Mikor négy órával később leszállt a vonatról a King’s Cross pályaudvaron, már több karaktert és helyszínt is kitalált. A történeten az ebédidejében dolgozott, pubokban és kávéházakban. Közben rövid történeteket és két máig kiadatlan felnőtteknek szóló novellát is írt, de ideje nagy részében a Harry Potter-történetekkel foglalkozott.

Magánéleti krízise, a válása után kislányával Skóciába költöztek, ahol húga is lakott. Tanári állást szeretett volna kapni, de előtte be akarta fejezni könyvét. Hogy ne a nyirkos, fűtetlen lakásban legyenek, Rowling lányával egész napját egy kávéházban töltötte, itt fejezte be Harry Potter történetét. Ezután kezdett el kiadókat keresni, de sorban elutasították, arra hivatkozva, hogy a történet - annak cselekménye miatt - nem illik az ifjúsági irodalom sorába, illetve a cselekményszálat és a megfogalmazást is bonyolultnak találták. Végül Londonban talált egy ügynököt (Christopher Little), akinek sikerült eladnia 1996 augusztusában a Harry Potter és a bölcsek köve (Harry Potter and the Philosopher's Stone) kéziratát az angliai Bloomsbury Children's Books kiadónak, kb. 4000 dolláros áron. A könyv 1997 júniusában jelent meg Angliában.

Az írónő sokáig azt gondolta, hogy nem fogják felfedezni. Tévedett: 1997-ben elnyerte a British Book Awards Children's Book of the Year és a Smarties Book Prize Gold Medal for ages 9–11 díjakat.

Már gyerekkorában előszeretettel mesélt történeteket kistestvérének. Tanulmányait 1983-ban a kiváló és világhírű Exeter Egyetemen, Dél-Angliában folytatta, ahol franciát és klasszika-filológiát hallgatott. Eközben egy évig Párizsban is tanult. Tanulmányai befejezése után Londonba ment, az Amnesty Internationalnél helyezkedett el, mint titkárnő, ahol Afrika francia nyelvű részének emberi jogi problémáival foglalkozott. A legjobban azt szerette az irodai munkában, hogy amikor nem figyelt rá senki, történeteket gépelhetett a számítógépébe.

1990 nyarán a Manchesterből Londonba tartó vonaton utazva fogalmazódott meg benne az ötlet egy fiúról, aki varázsló, de nem tud róla, és varázslóiskolába fog járni. Az egész történet kristálytisztán megszületett a fejében. Mikor négy órával később leszállt a vonatról a King’s Cross pályaudvaron, már több karaktert és helyszínt is kitalált. A történeten az ebédidejében dolgozott, pubokban és kávéházakban. Közben rövid történeteket és két máig kiadatlan felnőtteknek szóló novellát is írt, de ideje nagy részét a Harry Potter-történeteknek szentelte.
Magánéleti krízise, a válása után kislányával Skóciába költöztek, ahol húga is lakott. Tanári állást szeretett volna kapni, de előtte be akarta fejezni könyvét. Hogy ne a nyirkos, fűtetlen lakásban legyenek, Rowling lányával egész napját egy kávéházban töltötte, itt fejezte be Harry Potter történetét.

Ezután kezdett el kiadókat keresni, de sorban elutasították, arra hivatkozva, hogy a történet - annak cselekménye miatt - nem illik az ifjúsági irodalom sorába, illetve a cselekményszálat és a megfogalmazást is bonyolultnak találták. Végül Londonban talált egy ügynököt (Christopher Little), akinek sikerült eladnia 1996 augusztusában a Harry Potter és a bölcsek köve (Harry Potter and the Philosopher's Stone) kéziratát az angliai Bloomsbury Children's Books kiadónak, kb. 4000 dolláros áron. A könyv 1997 júniusában jelent meg Angliában. Az írónő sokáig azt gondolta, hogy nem fogják felfedezni. Tévedett: 1997-ben elnyerte a British Book Awards Children's Book of the Year és a Smarties Book Prize Gold Medal for ages 9–11 díjakat.

Vélemények