Nincs engedélyezve a javascript.
Merkel – Eszmény és valóság
24_szazalekhoz_plecsni.png
24_szazalekhoz_plecsni.png

Merkel – Eszmény és valóság

Szállítás:
Költözés miatt az átlagos kiszállítási idő 10 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
4 950 Ft
Borító ár:
5 500 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 850 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Amikor Angela Merkel kancellár lett, az egykori amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó és külügyminiszter, Henry Kissinger azt mondta: „Egy új vezetőtípus tűnt fel, akinek a felfelé vezető útját rendre alábecsülték, és aki hirtelen saját korának tökéletes megjelenítőjévé vált.”
Leírás
Raktári kód:
220544
EAN:
9789636363635
Megjelenés:
2024.06.06.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
288
Méret [mm]:
130 x 200
Nyelv:
magyar
Amikor Angela Merkel kancellár lett, az egykori amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó és külügyminiszter, Henry Kissinger azt mondta: „Egy új vezetőtípus tűnt fel, akinek a felfelé vezető útját rendre alábecsülték, és aki hirtelen saját korának tökéletes megjelenítőjévé vált.”
A kelet-németországi változások tetőpontján, 1989 decemberében a berlini Humboldt Egyetem fiatal kutatófizikusa, egy evangélikus lelkész lánya csatlakozott a Demokratikus Ébredés nevű új párthoz. Angela Merkel akkor 35 éves volt, mindenféle politikai tapasztalat nélkül, ám erős erkölcsi tartással. Tizenöt évvel később Németország kormányának élére állhatott. Négy cikluson át, 16 évig maradt hivatalban, válságok sokaságán vezette át határozottan az országot – és nem kis részben Európát.
A hidegháború utáni új nemzetközi rend korának egyik legfontosabb politikusa lett. Kancellárságának bő másfél évtizedéből – főképp a migrációs válság éveiben – nem hiányoztak a támadások és a kudarcok sem, 2021 decemberében mégis úgy vonulhatott nyugalomba, mint Németország egyetlen olyan kancellárja, akit erre nem valamiféle politikai válság kényszerített.
Nógrádi György a tőle megszokott széles kitekintéssel állítja világpolitikai összefüggésbe Angela Merkel rendkívüli életpályáját.
A szerzőről
Nógrádi György
Nógrádi György

Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő, közgazdász, egyetemi tanár, valamint a hadtudományok kandidátusa. Budapesten, a Városliget közelében született, és középiskolai tanulmányai során kiemelkedő teljesítményt nyújtott a tanulmányi versenyeken. Vágya, hogy nemzetközi szakon tanulhasson, sikerült, és felvételt nyert a Közgazdaságtudományi Egyetemre. Az egyetem első évében idegenvezetőként dolgozott, így lehetősége nyílt sokat utazni, különösen Jugoszláviában, ahol közel másfél évtizedet töltött el nyaranként.

Diplomáját követően a Közgazdaságtudományi Egyetem doktori programját is elvégezte, 1974-ben védte meg értekezését az NSZK gazdaságpolitikájáról. 1997-ben habilitált, és egyetemi tanár lett, emellett a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán is tanított. 1989 óta a Honvédelmi Minisztérium Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökségénél dolgozik, és könyveket publikál a biztonságpolitikáról, köztük Az NSZK biztonságpolitikája a '80-as években címűt.

Jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, ahol a védelemgazdaság területén képez szakembereket. Kutatási érdeklődése a II. világháború utáni biztonsági dilemmákra és a védelemgazdaság makrofolyamataira terjed ki. Számos európai és észak-amerikai politikai vezetővel találkozott, és büszke arra, hogy a NATO számára tartott tájékoztatót, így Horn Gyula után ő volt a második magyar, akit ilyen megtiszteltetés ért.

Szülei Nógrádi Ferenc és Schneller Borbála. Felesége Kiss Magdolna, bölcsész-közgazdász és festőművész. Lányuk, Anna Linda állatorvos. Hobbija az utazás, az úszás és a bélyeggyűjtés.

Vélemények