Nincs engedélyezve a javascript.
Ezüst mesekönyv

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
3 960 Ft
Borító ár:
4 400 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 960 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

A gyermeki fantáziát szárnyalásra készteti a klasszikus-titokzatos mesekönyvek világát felidézni kívánó kötet. Az Ezüst mesekönyvben arab, latin, török, kirgiz, zsidó, izlandi, angol, szicíliai (olasz), görög, spanyol, japán és svájci mesék olvashatók – 12 nép 20 népmeséje. A kötetet a klasszikus tipográfiát idéző grafikus illusztrációkon kívül 16 teljes oldalas, színes festmény teszi izgalmassá.

Leírás
Raktári kód:
912560
ISBN:
9789632441078
EAN:
9789632441078
Megjelenés:
2010.
Kötésmód:
keménytáblás, cérnafűzött
Oldalszám:
232
Nyelv:
magyar

Benedek Elek születésének 150. és halálának 80. évfordulója alkalmából a Scolar Kiadó különleges mesesorozattal tiszteleg a „mesemondók mesemondója” előtt. A sorozatban „Elek apó” leghíresebb válogatását, a világ legszebb meséit összegyűjtő Csudalámpa négy kötetét: az Arany, az Ezüst, a Kék és a Piros mesekönyvet tervezzük kiadni.
Az Ezüst mesekönyvet 2010-ben jelentettük meg.

A mesesorozat érdekessége, hogy Benedek Elek mesegyűjtéseinek legjavát, a világ legszebb népmeséit tartalmazza. Találhatók benne a német népmeséktől az angol meséken át a japán vagy a magyar mesékig a legkülönfélébb népek mesekincséből származó művek, melyek Benedek Elek mesélésében a mai gyerekeknek is élményt jelentenek. A világ számos vidékéről származó mesék megismerése közelebb viszi már a legkisebb korosztályt is a különféle kultúrák megismeréséhez, elfogadásához – ennek jelentőségét a kiadó különösen fontosnak tartja. Az Ezüst mesekönyvben arab, latin, török, kirgiz, zsidó, izlandi, angol, szicíliai (olasz), görög, spanyol, japán és svájci mesék olvashatók – azaz 12 nép 20 népmeséje.

A gyermeki fantáziát igazi szárnyalásra készteti a klasszikus-titokzatos mesekönyvek világát felidézni kívánó kötet. E mesekönyvvel a kiadó vállaltan törekszik mind a tartalmat, mind a küllemet tekintve szemben úszni az árral: nem csilli-villi, rágógumi szagú könyvet, hanem igazi értéket kell adni – már kisgyermekkortól. S egyben bemutatja, miképpen újítható meg egy mára klasszikussá nemesedett kötet úgy, hogy megőrizze a múlt értékeit, s mégis modern, a mai szülőknek és gyermekeknek is tetsző formában jelenjék meg.

Az összességében 37 nép meséit tartalmazó Csudalámpa négy kötetét egykoron az Athenaeum Kiadó jelentette meg: a Kék mesekönyvet 1911-ben, a Piros mesekönyvet 1912-ben, az Arany mesekönyvet 1913-ban és az Ezüst mesekönyvet 1914-ben. A kötetek sikere, különösen az Arany és az Ezüst mesekönyvé azóta is töretlen, és az első megjelenésük óta számtalanszor szereztek már örömet a kis mesehallgatóknak, -olvasóknak. épp ezért tartjuk fontosnak, hogy megújult köntösben, de változatlanul az értéket szem előtt tartva újból a gyerekek kezébe kerülhessen ez a sorozat, mely a magyarországi gyermekirodalom és gyermekkönyv-kínálat igazi ékességévé válhat.

A kötetet a klasszikus tipográfiát idéző grafikus illusztrációkon kívül 16 teljes oldalas, színes festmény teszi izgalmassá.

A szerzőről
Benedek Elek
Benedek Elek

A magyar irodalom „nagy mesemondója” írói munkáján túl a Magyar Hírlap és más lapok újságírójaként, valamint országgyűlési képviselőként is tevékenykedett.

Benedek Elek a gyerekeknek és ifjú olvasóknak szóló írásaival a magyar gyerekirodalom egyik megteremtője. Irodalmi munkássága azonban nem korlátozódott csupán meseírásra, versek, színdarabok, leányregények, történelmi és irodalomtörténeti művek is fűződnek a nevéhez.

Ismert művei: Világszép mesék (1888), Elek apó meséi I. (1900), Táltos Jankó (1908), Csupalámpa. A világ legszebb meséi (1911-1914), Ezeregyéjszaka legszebb meséi (1926)

Vélemények