Nincs engedélyezve a javascript.
MESÉK  1, 2, 3, 4
A kép illusztráció

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
2 925 Ft
Borító ár:
3 250 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 763 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

A híres francia-román drámaíró, Eugene Ionesco ezeket a történeteket kislányának, Marie-France-nak mesélte. A mesék apa és lánya benső~séges, de a groteszk humort sem nélkülöző~ közös fantáziavilágát tárják elénk, mely gyermekek és felnő~ttek számára egyaránt különleges élményt nyújt.

Leírás
Raktári kód:
912649
ISBN:
9789632442914
EAN:
9789632442914
Megjelenés:
2011.
Kötésmód:
keménytáblás, cérnafűzött
Oldalszám:
112
Nyelv:
magyar

Papa mesél Josette-nek a családról, ahol mindenkit Jacqueline-nak hívnak, még a szomszéd nénit is; megtanítja neki a szavak igazi értelmét: a szék ablak, az ablak tollszár, a párna kenyér és így tovább; fantasztikus történetet mond egy sétarepülésrő~l, és megpróbál reggel nyugodtan készülő~dni, annak ellenére, hogy kíváncsi kislánya mindenhová követi.


A híres francia-román drámaíró, Eugene Ionesco ezeket a történeteket lányának, Marie-France-nak mesélte, amikor az még egészen kicsi volt, s az abszurdba hajló válaszokat váltott ki a kislányból. A mesék apa és lánya benső~séges, de a groteszk humort sem nélkülöző~ közös fantáziavilágát tárják elénk, mely gyermekek és felnő~ttek számára egyaránt különleges irodalmi élményt nyújt.


A könyvet Etienne Delessert egyedi illusztrációi teszik különlegessé, melyek híven tükrözik a történetek sajátos hangulatát.


„És a papa megtanítja Josette-nek a szavak igazi értelmét. A szék ablak. Az ablak tollszár. A párna kenyér. A kenyér ágyelő~. A láb fül. A kar láb. A fej fenék. A fenék fej. A szem ujj. Az ujj szem.


Ekkor Josette úgy kezd beszélni, ahogy a papája tanította. Azt mondja:


– Kinézek a széken, közben párnát rágcsálok. Kinyitom a falat, a fülemen járok. Tíz szemem van, hogy járjak, két ujjam van, hogy nézzek. Leülök a fejemre. A fenekemet leteszem a plafonra. Amikor megettem a zenedobozt, lekvárt kenek a párnára, az lesz ám a jó kis desszert. Fogd az ablakot, papa, és rajzolj nekem képeket!”


Vélemények