Nincs engedélyezve a javascript.
Hogyan írjunk verset? - Kreatív gyakorlatok

Hogyan írjunk verset? - Kreatív gyakorlatok

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 149 Ft
Borító ár:
3 499 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 149 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Versírást nem lehet tanulni, nem? Költőnek születni kell! Megszületik: kisfiú, kislány vagy költő? Akkor külön tesszük a babát.
Naná, vízszerelőnek meg focistának is születni kell. Minden olyan munkához, amit szívvel-lélekkel végzünk.
Leírás
Raktári kód:
190228
ISBN:
9789634792680
EAN:
9789634792680
Megjelenés:
2020.
Kötésmód:
keménytáblás, cérnafűzött
Oldalszám:
288
Nyelv:
magyar
Versírást nem lehet tanulni, nem? Költőnek születni kell! Megszületik: kisfiú, kislány vagy költő? Akkor külön tesszük a babát.
Naná, vízszerelőnek meg focistának is születni kell. Minden olyan munkához, amit szívvel-lélekkel végzünk.
A költészet műveléséhez nem elég a hatalmas szív és máj, mint a nótázáshoz. Meg az ihlet sem, amitől habzik a szánk, és rángatózni kezdünk. Nem árt némi erőnlét, gyakorlás, csak épp az irodalmi izomzat nem látszik a strandon. Annál inkább megfigyelhető a javuló szövegminőségen.
Lackfi János egyetemen, fesztiválon, versműhelyekben, internetes fórumokon több mint húsz éve tanít írástechnikai trükköket fiatalok és felnőttek sokaságának. Ezeket a tapasztalatait összegzi most gyakorlatias könyvében, hogy minél többen nekilássanak az irodalmi fekvőtámaszozásnak, és kigyúrhassák magukat.
A kötetet használva bárki megtanulhat kicsit jobban írni, mint ahogy eddig tette. Több tucat feladat vár az aktív olvasóra ebben a pörgős, életszagú kézikönyvben. Ugyanis a költészet az életről szól, meg persze halálról, szerelemről, családról, nyelvről, Istenről, örömökről, fájdalmakról. És közben nem olyan nagy kunszt egy kis rímelést vagy anapesztust tanulni. Meg a szabad vers szabályait. Kézműves költészetet.
Mert hogy ez jó mulatság, jó buli, jó játék. Akkor is, ha olykor véresen komoly játék.
A szerzőről
Lackfi János
Lackfi János

A József Attila- és Prima Primissima-díjas író, költő klasszikus irodalmi munkásságán túl számtalan egyéb szerepet is magáénak tudhat: fotós, szerkesztő, műfordító, tanár, Nyugat-kutató. Tanított egyetemi tanárként a Pázmány Péter Katolikus egyetemen, valamint megszervezte az egyetem kreatív írás programot is.

Több mint 30 könyvet írt, ezek egyik fele gyerekeknek, másik fele felnőtteknek szól. A fiatal generációnak szóló műveit szellemes nyelvhasználata, egyedi humora, a világ dolgaira való gyermeki rácsodálkozása teszik népszerűvé. Az internet számára az irodalom népszerűsítésének egyik eszköze, ennek megfelelően gyakorlatilag naponta publikál verset, prózát vagy esszét az online térben.

Ismert művei: Magam (1992), A buta felnőtt (2005), Hambi-pipőke (2006), Apám kakasa (2009), Domboninneni mesék (2010), Milyen a magyarok? (2012), Robban az iskola (2016), Száll a kakukk a fészre (2019)

Vélemények