Nincs engedélyezve a javascript.
Keserves nászút

Szállítás:
2-5 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 060 Ft
Borító ár:
3 400 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 060 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Farkas Ottó azon szerzők közé tartozik, aki könyveinek történeteit nem íróasztal mögött találja ki, hanem mikrofonnal járja a vidéket és keresi a mesélőket, mai szóhasználattal élve adatközlőket.
Leírás
Raktári kód:
160983
ISBN:
9788097194741
EAN:
9788097194741
Megjelenés:
2017.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
262
Nyelv:
magyar

Farkas Ottó azon szerzők közé tartozik, aki könyveinek történeteit nem íróasztal mögött találja ki, hanem mikrofonnal járja a vidéket és keresi a mesélőket, mai szóhasználattal élve adatközlőket. A könyvben zömében az 1947 és 1949 között Csehországba deportált felvidéki magyarok mesélik el sorsukat. Tán már közhelynek számít, de ebben a kiadványban is bizonyítást nyer, hogy az életnél nincs leleményesebb tréfamester, se nagyobb drámaíró.


A könyvhöz, mely a 70 évvel ezelőtt megélt „hontalanság éveinek” a borzalmait veszi górcső alá, Popély Árpád történész, a Selye János Egyetem docense írta az előszót. 1945-1948 között három millió német és több százezer magyar vált a cseh-szlovák nemzetállami törekvéseknek az áldozatává. Csehszlovák-magyar lakosságcsere, deportáció, reszlovakizáció. Ismert fogalmak különösen Dobfeneken, ahol a lakosság közel kétharmadát hurcolták el 1947 januárjában a cseh országrészekbe. A sokáig hallgatásba menekült meghurcoltak megszólalnak, s visszaemlékezéseik kiadványokban is napvilágot láthatnak.

Vélemények