Nincs engedélyezve a javascript.
A Stephens-Sarlós-program
A kép illusztráció

A Stephens-Sarlós-program
Továbblépés megrekedt egészségi, tanulási, viselkedési és kommunikációs problémákból

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
4 950 Ft
Borító ár:
5 500 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
4 180 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

A reflexek önkéntelen válaszok a testen belül keletkezett vagy a külvilágból származó ingerekre. Nagyon sok fajtájuk létezik, és mindegyiknek megvan a maga...
Leírás
Raktári kód:
207063
ISBN:
9786156471000
EAN:
9786156471000
Megjelenés:
2022.09.02.
Kötésmód:
puhatáblás ragasztott
Oldalszám:
380
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
500

A reflexek önkéntelen válaszok a testen belül keletkezett vagy a külvilágból származó ingerekre. Nagyon sok fajtájuk létezik, és mindegyiknek megvan a maga szerepe. Némelyek egész életünket végigkísérik, ám vannak köztük olyanok – az úgynevezett primitív reflexek –, melyek csak a születésünktől 2-2,5 éves korig szolgálnak minket. Ezt követően bele kell hogy olvadjanak egy másik reflexbe, vagy az agykéreg gátlása alá kerülnek, és megszűnik a működésük. Ha ez nem történik meg időben, akkor az idegrendszer nem tud a megfelelő tempóban érni, egy-egy területen akár életre szóló elakadás történik.


Az eltérő idegrendszeri fejlődés, az „elakadás” tünetei rendkívül változatosak, és igencsak meg tudják keseríteni a gyermek, majd a felnőtt életét. Ugyanis a szenzomotoros, azaz az érzékeléssel és mozgással kapcsolatos fejlődésben zavar keletkezik. Ennek a zavarnak a tünetei gyakran nagyon hasonlóak – és így könnyen összetéveszthetők – bizonyos „címkézett” zavarokéval. Ezért azokat a problémákat, amiket (néha tévesen) figyelemzavarként, hiperaktivitásként, ADHD-ként, autizmus spektrumzavarként, mozgáskoordinációs zavarként, diszlexiaként, diszgráfiaként, diszkalkuliaként diagnosztizálnak, valójában gyakran a visszamaradt csecsemőkori reflexek, az elakadt szenzomotoros fejlődés okozzák.


Ezekben az esetekben a probléma sokkal egyszerűbben megoldható, mint gondolnánk. Ha idegrendszeri éretlenség áll a gond háttérben, a tünetek nagy része – sőt olykor a teljes probléma – bizonyos célirányos gyakorlatok végzésével megszűnik vagy jelentősen enyhül. Ily módon megszűnhet a székletvisszatartás, az éjszakai ágybavizelés, az indokolatlan szorongás/félelem, a beszédzavarok jó része vagy éppen az ügyetlenség is. Természetesen nem egyik napról a másikra, hanem kitartó, rendszeres munka eredményeként. A szerző, dr. Stephens-Sarlós Erzsébet gyógytestnevelő, szenzomotoros terapeuta huszonkét éve foglalkozik fejlesztéssel. A jelentős mennyiségű – nagyrészt külföldi – szakirodalom tanulmányozása mellett közel háromezer gyermek fejlesztése során szerzett tapasztalataira és doktori kutatásának eredményeire építve írta meg ezt a könyvet. Műve fontos hozzájárulás az érintettek egészségnek és életminőségének javításához, hiszen ebben a témában igen kevés a magyarul hozzáférhető irodalom.


Olyan könyv pedig, mely reflexintegráló gyakorlatokat is tartalmaz, az egész világon „hiánycikk”. Ez a kötet ezt kínálja. Az elméleti háttér ismertetése mellett tünetcsoportokra és korcsoportokra lebontott gyakorlati programokat. Ezáltal valódi lehetőséget azoknak a szülőknek, védőnőknek, pedagógusoknak, fejlesztőknek, pszichológusoknak, orvosoknak, akik segíteni szeretnének a rájuk bízott gyermekeknek. Azoknak az edzőknek vagy zenetanároknak, akik segíteni szeretnének a versenyzőiknek, növendékeiknek. És azoknak a felnőtteknek, akik segíteni szeretnének önmaguknak.

A szerzőről
Stephens-Sarlós Erzsébet
Stephens-Sarlós Erzsébet

1992-ben szerezte meg első diplomáját biológia tanári szakon a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán Szegeden, miközben evezős edzőként is végzett a Testnevelési Egyetemen. 1998-ban elvégezte a testnevelő tanári szakot, majd 2000-ben gyógytestnevelő tanári diplomát kapott a Semmelweis Egyetemen. 2010-ben közoktatásvezetői szakvizsgát tett a BME-n, 2016-ban pedig doktori tanulmányokat kezdett az Eszterházy Károly Egyetemen, amelyet az Eötvös Loránd Tudományegyetemen folytatott, a szenzomotoros fejlesztés kutatásával. 1997 és 2019 között 810 óra továbbképzésen vett részt, ebből 300 óra a szenzomotoros fejlesztés területén. Közel 30 éve pedagógusként és 22 éve gyógytestnevelőként dolgozik, tanított általános iskolától egyetemig, hat éven át intézményvezető volt. Jelenleg a Széchenyi Egyetem munkatársa, szenzomotoros fejlesztéseket végez. 27 publikációja van, és 2022-ben jelent meg első könyve a szenzomotoros problémák megoldásáról, amelynek angol fordítása 2023-ban jelent meg. 31 alkalommal tartott előadást hazai és külföldi konferenciákon.

Vélemények