Az Élettől az életig a holokauszton át című könyvben a szabadkai zsidóság múltjáról, művészeiről, mindennapjairól és tragédiájáról talál élményszerű beszámolókat az olvasó.
Magyar nyelven ez az első kiadvány, amely gyűjteményes formában mutatja be a szabadkai zsidó közösség sorsának alakulását a kezdettektől a vészkorszakban elszenvedett pótolhatatlan veszteségeken át egészen a második világháború utáni tömeges elvándorlásig. Hagyományaink, épületeink, temetőink, a zsinagóga, egész sorsunk és életünk része a szabadkai mindennapoknak írja előszavában Szabados Róbert, a Szabadkai Zsidó Hitközség elnöke, aki szerint ez a kötet válasz arra a széleskörű társadalmi érdeklődésre, amelyet a város lakói a zsidó értékek irányában megfogalmaztak. A könyv a valamikori és a mostani zsidóságról ad egyfajta életjelet, bemutatva hagyományait és örökségét, amelyből Szabadka a mai napig építkezhet.
Városunk összetett képe nem lenne teljes Szabadka zsidósága nélkül. Hatalmas feladatnak és elvárásnak tettek eleget azok a szerzők, akik ebben a gyűjteményes munkában vázolták közösségünk sorsa alakulásának kezdeteit, igyekvéseit, fénykorát, a vészkorszakban elszenvedett pótolhatatlan veszteségeit, hanyatlását a valamikori és részben a mostani életét. (Szabados Róbert)