C. N. Parkinson és a róla elnevezett törvények nyitották meg a sort az alternatív társadalomelméletek előtt, melynek méltó folytatása volt Laurence J. Peter és Ray-mond Hull Peter-elv című munkája, valamint Scott Adams Dilbert-sorozata. Ezekhez az örökérvényű művekhez csatlakozik Czotter József új drámája, elsőként a magyar nyelvű irodalmi művek közül.
A Hajszál híján komputer azonban nem csak a sikeres angol nyelvű elődök méltó társa a könyvespolcon, a kitüntetett darabok között, hanem ugyanakkor különlegesebb, mert a dráma alapjául szolgáló alaphelyzet, az elmúlt 100 év alatt bármikor behelyettesíthető bármelyik állami vagy multinacionális vállalat kereteibe.
Az alkotás ezek mellett olyan stiláris és tartalmi többlettel bír, amely egyedi látásmódjával utánozhatatlanná teszi. A kiélezettség drámaiságát fokozza az író módszeressége és egyedi, semmihez nem hasonlítható nyelvi világa. Káprázatos nyelvi bravúrral egy olyan sajátos magyar ízzel rendelkezik, ami megfoghatatlanul belengi a szereplőket, a közeget, az olvasókat. A humánum és a személytelenség harmóniája, a tértől és időtől való függetlenség illúziója azok a fő elemek, amelyek biztosítják ezt a hungarikum-aromát, fűszerezve a tekintélyelvűség, a szervilizmus kórképével.