Nincs engedélyezve a javascript.
Mennyei riport

Mennyei riport
(E-könyv)

Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Korábbi ár:
990 Ft
Borító ár:
990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
941 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

"Kedves Olvasó! Három évvel ezelott - ha jól emlékszem, éppen decemberben - egy nagy angol napilap körkérdést intézett Európa szellemi arisztokráciájának legelokelobb képviseloihez: írók, filozófusok, tudósok szerepeltek - a legjobb és általában a legnépszerubb nevek (a ketto nem ugyanaz). A kérdés így hangzott: van-e túlvilági élet?
Leírás
Raktári kód:
137986
ISBN:
9789630969963
EAN:
9789630969963
Gyártó kód:
4971
Megjelenés:
2011.
Oldalszám:
256
Nyelv:
magyar
"Kedves Olvasó! Három évvel ezelott - ha jól emlékszem, éppen decemberben - egy nagy angol napilap körkérdést intézett Európa szellemi arisztokráciájának legelokelobb képviseloihez: írók, filozófusok, tudósok szerepeltek - a legjobb és általában a legnépszerubb nevek (a ketto nem ugyanaz). A kérdés így hangzott: van-e túlvilági élet? Az ankétnak nem volt különösebb sikere. Az urak udvarias választ adtak, ki-ki a maga modorában, és ízlése szerint. Nem keltett feltunést, nem indult meg általános eszmecsere, nem szakadt pártokra a közönség, nem keletkezett új vallás. Hamar el is felejtette mindenki. Két hónappal késobb egy másik ankét hullámai bejárták az egész muvelt világot. - Nagyjában ugyanazok a muvelt nevek szerepeltek, ezúttal óriási visszhangot keltve mindenütt, rengeteg hozzászólás, vélemény és nyilatkozat tartotta napirenden sokáig a problémát. Arról volt szó, hogy lehet-e ingujjban járni nyáron a férfiaknak, a nagyvárosok utcáin? Utóbbi ügyben az én szerény véleményemet is megkérdezték. Büszke lehetek rá, magyar íróhoz ritkán fordulnak a nagy nyugati nemzetek. Viszont az elso ankéthoz nem kaptam meghívást. Mindig makacs voltam, ami nem jó módszer az irodalompolitikában és taktikában, ha az ember érvényesülni akar Európa szellemi térképén. Itt is elhibáztam a dolgot. Arra, amire kérdeztek, nem feleltem - ellenben, amirol senki nem kérdezett, hogy van-e túlvilági élet... Leültem és megírtam rövid és tömör válaszomat. Szemben Shaw Bernát, Dean Inge és Chesterton hosszadalmas, legalább egy újságoldalra terjengo nyilatkozatával, egy mindössze tizenhat íves kötetben. Még így is elkéstem. Az ankét - mint említettem - gyorsan lekerült a napirendrol, mire elkészültem, már nem volt érdemes elküldeni. De a könyv megmaradt. Most átnyújtom a magyar olvasónak, aki már megszokta tolem, hogy olyan kérdéseire válaszolok, amiket nem tett fel. Ennek ellenére gyakran végighallgatott. Nem is mentegetozöm elotte. Csak arra szorítkozom, hogy szembehelyezkedve a divattal, a könyvem idoszeruségét védelmembe vegyem.   De ehhez kicsit komolyabbnak kell lennem - remélem, ez nem azt jelenti, hogy komolykodnom kell."   (részlet)
A szerzőről
Karinthy Frigyes
Karinthy Frigyes
A magyar író, költő és műfordító pályafutása 1898 és 1900 kezdődött színművek, kalandos történtekek, versek és mesék írásával. 1907-től kezdve folyamatosan jelentek meg írásai, de az igazi áttörés 5 év múlva érkezett el, ekkor jelent meg az Így írtok ti című paródiakötete.
1935-en Baumgartner-díjjal tüntették ki. Egy évvel később agydaganattal műtötték, a betegsége alatti tapasztalataiból, élményeiből született az Utazás a koponyám körül című műve.
Karinthy nevét a nagyközönség elsősorban irodalmi karikatúráiról ismeri, pedig nagyon sok műfajban alkotott maradandót: több mint 5 ezer cikket írt különböző újságokba a riporttól kezdve az irodalmi elemzéseken át a filozófiai eszmefuttatásokig.
Ismert művei: Így írtok ti (1912), Tanár úr kérem (1916), Kötéltánc (1923), Láncszemek (1929), Utazás a koponyám körül (1937)
Vélemények