Nincs engedélyezve a javascript.
Minden másképpen van

Minden másképpen van
(E-könyv)

Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Korábbi ár:
990 Ft
Borító ár:
990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
941 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

"Már felnott férfi voltam, huszonkét-huszonhárom éves, mikor eloször hallottam egy emberrol, egy ismerosömrol határozottan állítani, hogy az nem szeret engem.
Leírás
Raktári kód:
138004
ISBN:
9789630971232
EAN:
9789630971232
Gyártó kód:
4989
Megjelenés:
2012.
Oldalszám:
279
Nyelv:
magyar
"Már felnott férfi voltam, huszonkét-huszonhárom éves, mikor eloször hallottam egy emberrol, egy ismerosömrol határozottan állítani, hogy az nem szeret engem. Jól értsük meg, nem olyasvalakirol volt szó, akivel összevesztem, vagy akire megharagudtam, vagy megbántottam - hogy hiúság, harc, versengés, irigység, nézet és ízléskülönbségek milyen indulatokat váltanak ki, azzal mindig tisztában voltam, ezt leszámítottam a szeretet általános fogalmából, abból az ösztönbol, amit nagyon egyszeruen lehet négy szóba foglalni: mindenkit szeretek, akit nem ismerek - vagyis mindenki felé azzal közeledem, hogy szeretni fogom. Ez új dolog volt. Az illetot nem nagyon ismertem, annyira emlékeztem csak, hogy mindig barátságosan szoktam köszönni neki, megkérdezem, hogy van, figyelek rá, amit felel. Egyébként nem is volt jelentékeny ember, így tehát az a döbbenetes kínos érzés, ahogy ellenszenvének a híre hatott rám, nem az önfenntartási ösztön, az általa okozható kár félelmébol fakadt. Nem is hiúságból, mert a közönye csöppet se bántott volna, azzal nyugtattam volna meg magam, hogy nem ismer. Meg voltam döbbenve, kijöttem a sodromból. Ez új dolog volt, ismeretlen. Napokig nem tudtam magamhoz térni, fejbeverten, sóhajtozva kódorogtam az utcán. Védobeszédeket gondoltam ki magamban, romantikus találkozásokról képzelodtem, amelyben az illetonek módjában lesz meggyozodni róla, mennyire tévedett, milyen rosszul ítélt meg. Aztán a másik végletbe estem - vizsgálni kezdtem magam, vajon nincs-e igaza? Egész sereg gonosz, csúf, ellenszenves testi és lelki tulajdonságot fedeztem fel magamban, kezdtem igazat adni neki, éreztem a szükségét, hogy megváltozzam, majd csüggedt belenyugvással feladtam a reményt, hogy valaha is szeretetre méltó ember legyen belolem." (részlet)
A szerzőről
Karinthy Frigyes
Karinthy Frigyes
A magyar író, költő és műfordító pályafutása 1898 és 1900 kezdődött színművek, kalandos történtekek, versek és mesék írásával. 1907-től kezdve folyamatosan jelentek meg írásai, de az igazi áttörés 5 év múlva érkezett el, ekkor jelent meg az Így írtok ti című paródiakötete.
1935-en Baumgartner-díjjal tüntették ki. Egy évvel később agydaganattal műtötték, a betegsége alatti tapasztalataiból, élményeiből született az Utazás a koponyám körül című műve.
Karinthy nevét a nagyközönség elsősorban irodalmi karikatúráiról ismeri, pedig nagyon sok műfajban alkotott maradandót: több mint 5 ezer cikket írt különböző újságokba a riporttól kezdve az irodalmi elemzéseken át a filozófiai eszmefuttatásokig.
Ismert művei: Így írtok ti (1912), Tanár úr kérem (1916), Kötéltánc (1923), Láncszemek (1929), Utazás a koponyám körül (1937)
Vélemények