Nincs engedélyezve a javascript.
Szerkesztő úr, kérem!

Szerkesztő úr, kérem!
(E-könyv)

Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Korábbi ár:
790 Ft
Borító ár:
790 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
751 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

"MUTO Egy délelott a sebészeti klinikán Múlt heti cikkemben a mészárszék szerepelt - finomabb ízlésu olvasóim közül néhányan nehezteltek, hogy ilyen témákban lelem mulatságom s méghozzá jókora kedvteléssel. Durvasággal vádoltak, hogy a feldarabolt állati tetemnek látványa nem fordította el tekintetem - egy pacifistától és humanistától elvárna az ember némi vegetáriánus szelídséget.
Leírás
Raktári kód:
138001
ISBN:
9789630970891
EAN:
9789630970891
Gyártó kód:
4986
Megjelenés:
2012.
Oldalszám:
393
Nyelv:
magyar
"MUTO Egy délelott a sebészeti klinikán Múlt heti cikkemben a mészárszék szerepelt - finomabb ízlésu olvasóim közül néhányan nehezteltek, hogy ilyen témákban lelem mulatságom s méghozzá jókora kedvteléssel. Durvasággal vádoltak, hogy a feldarabolt állati tetemnek látványa nem fordította el tekintetem - egy pacifistától és humanistától elvárna az ember némi vegetáriánus szelídséget. Bár fenntartom és ismétlem, hogy a barackba harapás és a rostélyosba harapás közt - páni értelemben - nem látok lényeges különbséget: mégis, a humanizmus emlegetése egy kicsit szíven talál. Lássuk hát az embert, ha húsról és vérrol van szó. Véletlenül éppen aznap a sebészeten akad dolgom. Kis hiba, az ujjamon. Lehetne konzervatíven is kezelni (a bölcs természetnek valamivel lassúbb s nem mindig megbízható gyógyszereit véve segítségül), a mutét gyorsabb és biztosabb. Az alsó emeletre vezetnek - tágas, napfényes terem, az úgynevezett kissebészet. A fehér köpenyes, fiatal orvosok hangtalanul dolgoznak - muszer csörren, nyílnak a sterilgéz-tartályok, pedálra - jóféle aszeptikus szerek fojtó illata csap orron, ahogy belépsz, elokészítve a megfelelo áhítatot és respektust, ha nagyon hetyke volnál. Spanyolfalak mögül nyöszörgés, ijedt gyerekhang - aztán az obligát "ne féljen, na, nem látja, hogy nem fáj?" Hát csakugyan nem fáj. Ez a kilencedik világcsoda, hiába, az érzéstelenítés. A komoly, kedves, fiatal orvos (magam, humorista létemre az ilyet szeretem - másokat jobban megnyugtat a viccelodo, nagyhangú sebész) figyelmesen nézi, forgatja a beteg ujjat. Aztán szép csendes mozdulatokkal dolgozni kezd. Megtölt egy hegyes végu pravazt - a hegyét gyors, biztos mozdulattal bedöfi, alul, az egész ujj érzékenységét koncentráló idegbe. Egy szisszenés - a következo pillanatban érzésem számára eltunt az ujjam, nincs, megszunt, elhagyott, nem az enyém többé - látom a szememmel, hogy van, de semmi közöm hozzá, csinálhat vele, amit akar. És álmélkodva, egyre növekvo kíváncsisággal nézem, ahogy a finom kis kés beleszalad, buggyan a vér - aztán a beretvaélu kanál egész darabkát emel ki az ujj begyébol. Olló kerül elo, boszorkányos gyorsasággal, húscafatokat metél le. Varrótu, csipesz babrál a sebbel - s mindez, mintha a levegoben történne, azon a helyen, ahol az ujjamat látom, mint valami érdekes, idegen tárgyat - igen, mint mikor gyerekkoromban a szakácsné munkáját figyeltem, ahogy könnyedén és elegánsan metélte fel a csirke finom mívu izmait, vigyázva a csontok épségére.   A vért lemossák, egy kis kenocs, kötés - kész. Két nap múlva tessék jönni kötözésre."   (részlet)
A szerzőről
Karinthy Frigyes
Karinthy Frigyes
A magyar író, költő és műfordító pályafutása 1898 és 1900 kezdődött színművek, kalandos történtekek, versek és mesék írásával. 1907-től kezdve folyamatosan jelentek meg írásai, de az igazi áttörés 5 év múlva érkezett el, ekkor jelent meg az Így írtok ti című paródiakötete.
1935-en Baumgartner-díjjal tüntették ki. Egy évvel később agydaganattal műtötték, a betegsége alatti tapasztalataiból, élményeiből született az Utazás a koponyám körül című műve.
Karinthy nevét a nagyközönség elsősorban irodalmi karikatúráiról ismeri, pedig nagyon sok műfajban alkotott maradandót: több mint 5 ezer cikket írt különböző újságokba a riporttól kezdve az irodalmi elemzéseken át a filozófiai eszmefuttatásokig.
Ismert művei: Így írtok ti (1912), Tanár úr kérem (1916), Kötéltánc (1923), Láncszemek (1929), Utazás a koponyám körül (1937)
Vélemények