Nincs engedélyezve a javascript.
Ideje az öregségnek
A kép illusztráció

Ideje az öregségnek
Naplójegyzetek 2002-2006

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
1 675 Ft
Borító ár:
2 500 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 150 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Kacagtunk mind a ketten, hogy olyan harisnyát tett oda halotti ruhának, amelyik csak térdig ér hogy ne kelljen kínlódni vele. Azt hiszem, mégis érdemes könyveket írni. Könyveket? Miért vétem el? Jó, ha egyet megírsz még. Polcz Alaine 2002 és 2006 között rögzített naplójegyzetei megrázó erővel...
Leírás
Raktári kód:
124838
ISBN:
9789636765323
EAN:
9789636765323
Megjelenés:
2014.
Kötésmód:
ragasztókötés
Oldalszám:
288
Nyelv:
magyar
Kacagtunk mind a ketten, hogy olyan harisnyát tett oda halotti ruhának, amelyik csak térdig ér hogy ne kelljen kínlódni vele. Azt hiszem, mégis érdemes könyveket írni. Könyveket? Miért vétem el? Jó, ha egyet megírsz még.
Polcz Alaine 2002 és 2006 között rögzített naplójegyzetei megrázó erővel beszélnek az öregedésről, a test pusztulásáról, a halálról. A szaporodó fájdalmakat, mindennapi életét, szokásait, azok kényszerű változását, csatáját emlékeivel, jelenével, Istennel olyan közvetlen módon fogalmazza meg, hogy életével és halálával is támogatja mindazokat, akik előtt a meghalás nagy feladata áll.
Olyan ez a könyv, mintha csak mellé ülve vagy utazásaira elkísérve hallgatnánk, ahogy humorral és rengeteg kétellyel mesél arról, hogyan néz szembe most ő saját halálával.
A szerzőről
Polcz Alaine
Polcz Alaine

Polcz Alaine (1922. október 7. – 2007. szeptember 20.) kiemelkedő magyar pszichológus, író és a tanatológia magyarországi úttörője, aki a Magyar Hospice Mozgalom, majd alapítvány életre hívója is volt. Mészöly Miklós Kossuth-díjas író feleségeként is ismert. Életében több jelentős esemény is alakította pályafutását: 21 évesen ment először férjhez, majd a második világháborúban megsebesült, és klinikai halál állapotába került. A házassága felbomlott, és a háború borzalmai egész életére hatással voltak. 1949-ben végzett az ELTE Bölcsészettudományi Karán, pszichológia szakon, majd ugyanebben az évben másodszor is férjhez ment Mészöly Miklóshoz, akivel 2001-ig, férje haláláig élt együtt. Pályája elején elmebetegekkel folytatott művészeti terápiát, később pedig játékdiagnosztikával foglalkozott. 1970-től a Tűzoltó utcai II. Számú Gyermekklinikán dolgozott, ahol a súlyos beteg és haldokló gyermekek és családjaik pszichológusa volt. Ő hozta létre Magyarországon először a klinikai osztályon a játszószobát és külön szobát a szülők számára, 1991-ben pedig megalapította a Magyar Hospice Alapítványt, amely a haldokló betegek méltó ellátására irányult.

Vélemények