Nincs engedélyezve a javascript.
A királyné nyaklánca
24_szazalekhoz_plecsni.png
24_szazalekhoz_plecsni.png

A királyné nyaklánca

Szállítás:
Költözés miatt az átlagos kiszállítási idő 10 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 141 Ft
Borító ár:
3 490 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 443 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

A címben szereplő fejedelmi ékszer, nem más, mint korának legdrágább nyakéke, egy páratlan kincs, amely tulajdonképpen soha nem is volt a királyné tulajdon...
Leírás
Raktári kód:
189931
ISBN:
9789632674773
EAN:
9789632674773
Megjelenés:
2020.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
256
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
348
A címben szereplő fejedelmi ékszer, nem más, mint korának legdrágább nyakéke, egy páratlan kincs, amely tulajdonképpen soha nem is volt a királyné tulajdona. Hogy kerül mégis összefüggésbe a nevével? Egy világraszóló szélhámosság révén, ami önmagában is egy izgalmas történet, de csak még izgalmasabb lesz, amikor az író tágabb kontextusba helyezi: a francia forradalom előszelét megsejtetve benne. A nagy forradalom előtti évtizedekben két párizsi ékszerész, Charles August Boehmer és Paul Bassenge évek hosszú és csendes munkájával összevásárolták Európa legszebb gyémántjait, majd elkészítették az akkori világ legdrágább ékszerét. Eredetileg Madame Du Barrynak szánták, vagyis XV. Lajos királlyal akarták kifizettetni. Miután azonban XV. Lajos hirtelen meghalt, új vevő után kellett nézni. Idővel arra jutottak, hogy „csak egy valaki van a világon, akit nyilván a sors is arra szemelt ki, hogy ennek a kincsnek birtokába jusson: ez Marie Antoinette, Franciaország ifjú királynéja”. Csakhogy a számításba egy kis hiba csúszik: a királyné nem óhajtja az ékszert… Noha Szerb Antalnak ez a műve bevallottan nem regény, és nem is történelmi tanulmány, az író páratlan irodalmi stílusa, – melynek egyaránt része közvetlen előadásmódja és imponálóan széles műveltségének elegáns megcsillogtatása – nemcsak elgondolkodtató, de rendkívül szellemes és élvezetes olvasmánnyá teszi első sorától az utolsóig.
A szerzőről
Szerb Antal
Szerb Antal

Szerb Antal értelmiségi családba született, ahol édesapja példáját követve már fiatalon rajongott az irodalom és a kultúra iránt. Gyermekkorában megkapott minden lehetőséget, hogy széleskörű műveltséget szerezzen. A piarista gimnáziumban Sík Sándor, a költő és tanár, fedezte fel tehetségét, és bátorította, hogy verseket írjon. Húszévesen már a Nyugat című folyóirat publikálta költeményeit.

Egyetemi tanulmányait Grazban és Pesten végezte, ahol klasszika-filológiát, magyart és németet hallgatott, miközben angolul és franciául is megtanult. 23 évesen szerezte meg doktori címét. Mire 26 évesen középiskolai tanárként kezdett dolgozni, már elismert irodalomtudós és ismert író volt.

Szerb Antal alakja elválaszthatatlan a harmincas évek pezsgő magyar irodalmi életétől. Próza-, esszé- és újságíróként egyaránt aktív volt, és a társasági életben csillogó elméjű beszélgetőpartnerként is népszerűvé vált.

A második világháború azonban fokozatosan ellehetetlenítette az addig virágzó irodalmi közegét: a Nyugat megszűnt, és 1944-ben Szerb Antalt munkaszolgálatra hívták. 1945 januárjában, mindössze 43 évesen, fogva tartói Balf közelében olyan súlyosan bántalmazták, hogy belehalt sérüléseibe. Munkássága és személyisége máig meghatározó a magyar irodalomban.

Vélemények