Nincs engedélyezve a javascript.
Szinbád hazamegy (kartonált)

Szinbád hazamegy (kartonált)

Szállítás:
1-3 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
2 249 Ft
Borító ár:
2 999 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 699 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

A Szindbád hazamegy, amellett, hogy Márai pályájának csúcsteljesítményei közé tartozik, minden bizonnyal a Krúdy Gyula életéről és művészetéről valaha írt legérzékenyebb, stílusát és gondolatvilágát a legpontosabban megragadó és továbbértelmező alkotás.
Leírás
Raktári kód:
209420
EAN:
9789636200169
Megjelenés:
2022.10.24.
Kötésmód:
füles, kartonált
Oldalszám:
176
Méret [mm]:
121 x 183 x
Nyelv:
magyar
A Szindbád hazamegy, amellett, hogy Márai pályájának csúcsteljesítményei közé tartozik, minden bizonnyal a Krúdy Gyula életéről és művészetéről valaha írt legérzékenyebb, stílusát és gondolatvilágát a legpontosabban megragadó és továbbértelmező alkotás. Megírásának tervéről - ezzel összefüggésben pedig a példaképhez fűződő viszonyáról - Márai már 1933-ban, Krúdy halála másnapján megjelent nekrológjában említést tett: "Krúdyról összeszedtem mindent, amit tudni lehet felőle, pincéreket és kártyásokat faggattam ki felőle, kritikusokat, nőket és lump pajtásokat. Izgatott ez a csoda, ez a megfejthetetlen titok, egy író titka, aki nem csinált hibát. Életem legnagyobb kitüntetésének tartom a ritka órákat, melyeket társaságában tölthettem. Egyszer meg akarom írni, amit tudok és sejtek felőle. Ezt meg is ígértem neki, s ő szavamat vette."

Reichert Gábor
A szerzőről
marai_sandor.jpg
Márai Sándor
Író, költő, újságíró, aki már nagyon korán, a 30-as években korának legismertebb, legelismertebb írói közé tartozott. Legtermékenyebb írói időszaka az 1930 és 1942 közötti évekre tehető. 1948-ban elhagyta Magyarországot és onnantól kezdve szinte a nevét sem lehetett említeni. Disszidálása mellett az irodalmi életből való kiiktatásának másik oka, hogy írói munkásságának középpontjában a magyar polgárság és a polgári eszmények álltak.
Életműsorozatának új kiadását csak halála után, 1990-ben kezdhették meg, mert egyetlen könyvének kiadásához sem járult hozzá, amíg Magyarországon megszálló csapatok tartózkodtak. Ugyanebben az évben posztumusz Kossuth-díjjal jutalmazták.
Ismert művei: Idegen emberek (1931), Egy polgár vallomásai (1934), Eszter hagyatéka (1939), A gyertyák csonkig égnek (1942), Füves könyv (1943), Boros könyv (2012)
Vélemények