Nincs engedélyezve a javascript.
A fegyelem a sors
23.png
23.png

A fegyelem a sors
Az önuralom ereje

Fordító:

Szállítás:
1-3 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
4 941 Ft
Borító ár:
5 490 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
4 008 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Ahhoz, hogy bármi fölött uralkodhasson az ember, először önmagán kell uralkodnia - úrrá kell lennie az érzelmein, uralnia kell a gondolatait, a tetteit. Eisenhower híres mondása: a szabadság valójában lehetőség arra, hogy önfegyelmet gyakoroljunk. Cicero azt mondta, a mértékletesség erénye adja az utolsó simítást az ember életéhez.
Leírás
Raktári kód:
213920
EAN:
9789635684090
Megjelenés:
2023.09.20.
Kötésmód:
keménytáblás
Nyelv:
magyar
Az önuralom ereje
Sztoikus erények-sorozat 2.

Az akadály maga az út és Az ego az ellenség című NYT #1 bestsellerek szerzőjétől

New York Times, Wall Street Journal és USA Today Bestseller

"Meggyőzően szemlélteti, milyen erények és értékek mentén kell élnie a vezetőknek a mai világban." - James Stavridis nyugalmazott tengernagy, volt NATO-főparancsnok

Ahhoz, hogy bármi fölött uralkodhasson az ember, először önmagán kell uralkodnia - úrrá kell lennie az érzelmein, uralnia kell a gondolatait, a tetteit. Eisenhower híres mondása: a szabadság valójában lehetőség arra, hogy önfegyelmet gyakoroljunk. Cicero azt mondta, a mértékletesség erénye adja az utolsó simítást az ember életéhez. Határok és önkorlátozás nélkül nemcsak hogy nem fogja tudni kibontakoztatni az ember a benne rejlő teljes potenciált, hanem azt is kockára teszi, amit addig elért.

A fegyelem a sorsban Holiday példás önfegyelemről tanúságot tevő történelmi személyiségekre hivatkozik, így például Lou Gehrigre, II. Erzsébet királynőre, Floyd Pattersonra, a bokszolóra, Marcus Aureliusra, Toni Morrison írónőre, miközben intő példaként említi Napóleont és F. Scott Fitzgeraldot. Egyik oldalon az önfegyelem és a kiegyensúlyozottság jelenik meg, a másik oldalon pedig az extravagáns viselkedés és a hedonizmus veszélye.

A sztoikus gondolkodás középpontjában négy erény áll: bátorság, mértékletesség, igazságosság és bölcsesség. Mindennek az alapja a fegyelem - enélkül semmi sem sikerülhet. A mai, kísértésekkel és túlzásokkal teli világban ez az ősi gondolat alapvetőbb jelentőségre tett szert, mint valaha. A fegyelem a sors az önuralom útjára vezeti az olvasót, és a többi erény ennek révén bontakoztatható ki.
Vélemények