Nincs engedélyezve a javascript.
Civilizáció – A Nyugat és a többiek
akciokhoz_plecsni.png
A kép illusztráció
akciokhoz_plecsni.png

Civilizáció – A Nyugat és a többiek

Jelenleg nem rendelhető
Borító ár:
4 500 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 015 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Mi lehetett az a nyugat-európai civilizációban, ami lehetővé tette, hogy a fejlettebb keleti birodalmak fölé emelkedjen? Niall Ferguson szerint a válasz a Nyugat hat „gyilkos alkalmazásában” keresendő. A Civilizáció című mű a modern világtörténelem meghatározó narratívája.

Leírás
Raktári kód:
912526
ISBN:
9789632442884
EAN:
9789632442884
Megjelenés:
2011.
Kötésmód:
keménytáblás, cérnafűzött
Oldalszám:
400
Nyelv:
magyar

Ha 1411-ben körbeutazhattuk volna a földet, leginkább talán a Kelet pezsgő civilizációi nyűgöztek volna le bennünket. A Mingek Pekingjében éppen a Tiltott Város építése zajlott, a Közel-Keleten pedig az oszmánok egyre inkább körbezárták Konstantinápolyt.


Ezzel szemben Anglia egy pestistől és állandó háborúktól sújtott, elmaradott térségnek tűnt volna, szörnyű higiéniai viszonyokkal. A többi civódó nyugat-európai királyság – Aragónia, Kasztília, Franciaország, Portugália és Skócia – sem tett volna ránk kedvezőbb benyomást. Az a gondolat, hogy a következő fél évezred jó részében a Nyugat uralja majd a többieket, merő képzelgésnek tűnt volna csupán. Pedig így történt.


Mi lehetett az a nyugat-európai civilizációban, ami lehetővé tette, hogy a fejlettebb keleti birodalmak fölé emelkedjen? Niall Ferguson szerint a válasz a Nyugat hat „gyilkos alkalmazásában” keresendő, amelyek nem mások, mint a verseny, a tudomány, a tulajdon, az orvostudomány, a fogyasztás és a munka.


Manapság a kulcskérdés az, vajon a Nyugat elveszítette-e a monopóliumát ezeken a területeken. Amennyiben igen, elképzelhető, hogy a Nyugat fénykorának végére értünk, figyelmeztet Ferguson.


A Civilizáció című mű különleges világkörüli utazásra hívja olvasóit: a nankingi Nagy- csatornától az isztambuli Topkapi palotáig; az Andokban fekvő Machu Picchutól a namíbiai Shark-szigetig, Prága büszke tornyaitól Vencsou számos titkos templomáig. Vitorlásokról, hittérítőkről, földtulajdonosi okiratokról, oltásokról, a farmernadrágról és a kínai bibliákról szól ez a történet. A modern világtörténelem meghatározó narratívája.

A szerzőről
Niall Ferguson
Niall Ferguson

Sir Niall Campbell Ferguson brit-amerikai történész, a Hoover Intézet Milbank Family rangidős kutatója és a Harvard Egyetem Belfer Központjának szenior munkatársa. Korábban tanított a Harvardon, a London School of Economics-en, a New York Egyetemen, az oxfordi Jesus College-ban, valamint vendégprofesszor volt a New College of the Humanities-nél és a kínai Tsinghua Egyetemen. 2021-ben társalapítóként közreműködött az új University of Austin létrehozásában. Ferguson nemzetközi, gazdasági és pénzügyi történelemmel, valamint a Brit Birodalom és az amerikai imperializmus történetével foglalkozik – utóbbit pozitív megvilágításban tárgyalja. 2004-ben a Time magazin a világ 100 legbefolyásosabb embere közé választotta. Számos tévés dokumentumfilm-sorozatot készített, köztük The Ascent of Money-t, amely 2009-ben Nemzetközi Emmy-díjat nyert. 2024-ben III. Károly király lovaggá ütötte irodalmi érdemeiért. Ferguson cikkeket ír a Bloomberg Opinion, a The Spectator, a Daily Mail és The Free Press hasábjaira, és gyakran publikál a Foreign Affairs és Foreign Policy folyóiratokban is. Konzervatív nézeteket vall, és nyíltan támogatta Ronald Reagant és Margaret Thatchert.

Vélemények