Nincs engedélyezve a javascript.
Jó németek
23.png
23.png

Jó németek
Szemben a náci rezsimmel

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
5 310 Ft
Borító ár:
5 900 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
4 307 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Amikor a kegyetlen elnyomó rezsim 1933 után átvette a hatalmat, a németek azon része, akik közül a többség – nagyjából 20 millióan, a lakosság kétharmada – soha nem szavazott a nemzetiszocialistákra, igyekezett meglapulni és óvni a családját.
Leírás
Raktári kód:
202486
ISBN:
9789635651337
EAN:
9789635651337
Megjelenés:
2022.10.21.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
433
Nyelv:
magyar

Amikor a kegyetlen elnyomó rezsim 1933 után átvette a hatalmat, a németek azon része, akik közül a többség – nagyjából 20 millióan, a lakosság kétharmada – soha nem szavazott a nemzetiszocialistákra, igyekezett meglapulni és óvni a családját. Vidékre költöztek vagy színleg támogatták a rendszert, miközben a náci propaganda és az álhírek közepette próbálták kitalálni, mi zajlik valójában a Harmadik Birodalomban. Az állandó fenyegetettség és létbizonytalanság ellenére sok hétköznapi ember mégis erőt merített az ellenállás valamilyen formájához, bár tudta, hogy ezzel akár az életét is kockáztatja. Többen voltak a bátor ellenállók, mint amennyiről a hivatalos statisztikák szólnak: tanárok, ügyvédek, gyári munkások, háztartásbeliek, boltosok, egyházi emberek, szakszervezeti tagok, katonatisztek, arisztokraták. Míg a korabeli ellenállási mozgalmaknak komoly szakirodalmuk van, Catrine Clay most hat páratlan életúton keresztül elsőként mutatja be a német ellenállás egyéni formáit is. Korabeli emlékiratokon, feljegyzéseken, fényképeken és visszaemlékezéseken alapuló, szépirodalmi igényességgel megírt könyvében végigkövethetjük azoknak a jó németeknek a sorsát, akik megszenvedték a nemzetiszocialista diktatúra, majd a nácik által kirobbantott háború éveit, és végül a bűntudattal és vádaskodással terhelt időszakot a háború után.


„Ha rossz kezekbe kerül a hatalom, az egyénnek nem sok mozgástere marad.”
Catrine Clay több mint 20 évig dolgozott a BBC-nél díjnyertes televíziós dokumentumfilmek rendezőjeként és producereként. Elnyerte a nemzetközi dokumentumfilmdíjat (International Documentary Award) és a legjobb történelmi dokumentumfilmnek járó elismerést (Golden Spire for Best History Documentary). Jelölték a Brit Film- és Televíziós Akadémia díjára (BAFTA). A magyarul is megjelent Útvesztők (Labyrinths) című könyvek szerzője. Házas, három gyermek édesanyja, Londonban él.

Vélemények