Nincs engedélyezve a javascript.
Kerülőutakon - Az osztrák-magyar határ 20. századi története
A kép illusztráció

Kerülőutakon - Az osztrák-magyar határ 20. századi története

Előrendelhető
Borító ár:
5 500 Ft
Bevezető ár:
4 950 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Hogyan és miért válhatott a 20. században az osztrák-magyar határ a Nyugat kapujává? Miként formálta át a határ két oldalán élők életét a hatalom egyre fokozódó ellenőrző tevékenysége és a határ átjárhatóságának csökkenése?
Leírás
Raktári kód:
234604
EAN:
9786156604378
Kötésmód:
kartonált ragasztókötés visszahajló füllel
Oldalszám:
416
Méret [mm]:
165 x 235 x 34
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
716
Hogyan és miért válhatott a 20. században az osztrák-magyar határ a Nyugat kapujává? Miként formálta át a határ két oldalán élők életét a hatalom egyre fokozódó ellenőrző tevékenysége és a határ átjárhatóságának csökkenése? Eközben milyen határokat átívelő, transznacionális összefonódásokat és kölcsönhatásokat sikerült az osztrák és magyar társadalomnak megőrizni, esetleg feléleszteni a Kelet és Nyugat - hermetikusan lezártnak vélt - határán? Milyen kiskapukra, kerülő- vagy menekülőutakra lelt a helyi lakosság a határon túli, regionális kapcsolatok biztosítása érdekében? Milyen sors várt a határ két oldalán élő nyelvi-etnikai kisebbségekre? Tanulmánykötetünk a fenti kérdéseket is megválaszolva bemutatja az osztrák-magyar határ 20. századi történetét, illetve emlékezetét. Célunk a hagyományos narratívák felülvizsgálata és új nézőpontokkal való bővítése, mintegy a téma tudományos vitára bocsátása. Vizsgálódásunk - a határ(on)lét nézőpontjából kiindulva - a hétköznapi élet és a hatalom viszonyára fókuszál, amivel árnyalhatjuk a "mindent elválasztó" határ nemzetállami szinten túlhangsúlyozott képzetét. Az esettanulmányok arra a tényre irányítják a figyelmet, hogy a társadalom - lehetőségeihez mérten - törekszik a mindenkori állami hatalomkiterjesztéssel szemben államhatáron túli erőforrásokra is támaszkodni és a határ túloldalával kapcsolatokat ápolni.
Vélemények