Nincs engedélyezve a javascript.
A trianoni békeszerződés

A trianoni békeszerződés
(E-könyv)

Szállítás:
Azonnal
Elérhető nálunk:
.ePub formátumban
Borító ár:
2 590 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 461 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Az I. világháborút lezáró 1920-as trianoni békeszerződés értelmében Magyarország elveszítette területének 67 és lakosságának 58 százalékát. Ha a Magyar Királyságon belül területi és politikai autonómiát élvező Horvátországot is beszámítjuk, akkor a területi veszteség 71 százalékra szökik, a népességé pedig 63 százalékra.
Leírás
Raktári kód:
223913
ISBN:
9789634794318
EAN:
9789634794318
Gyártó kód:
37625
Megjelenés:
2020.
Oldalszám:
248
Nyelv:
magyar
Az I. világháborút lezáró 1920-as trianoni békeszerződés értelmében Magyarország elveszítette területének 67 és lakosságának 58 százalékát. Ha a Magyar Királyságon belül területi és politikai autonómiát élvező Horvátországot is beszámítjuk, akkor a területi veszteség 71 százalékra szökik, a népességé pedig 63 százalékra. Az elcsatolt területeken élő több mint 10 millió ember közül 3,2 millió volt magyar. Ezek mintegy fele közvetlenül az új határok túloldalán élt. A hatalmas veszteségek, a nemzetiségi elv tökéletlen alkalmazása és a kisebbségi sorba került magyarság helyzete miatt a trianoni békeszerződés a magyar történelmi tudat egyik legneuralgikusabb pontjává vált. A napjainkban is tapasztalható érzékenységek mellett erre utalnak a döntés okaival és körülményeivel foglalkozó, nagyszámban burjánzó tévhitek és legendák is.
A szerzőről
Romsics Ignác
Romsics Ignác

Romsics Ignác Széchenyi-díjas magyar történész és egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, aki a 20. századi magyar történelem elismert kutatója. Tanulmányait a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán és az ELTE-n végezte. Pályafutását a Bács-Kiskun Megyei Levéltárban kezdte, majd az MTA Történettudományi Intézeténél, a Magyarságkutató Intézetnél és az ELTE-n folytatta. Jelenleg az Eszterházy Károly Főiskola oktatója. Kutatási területe a 20. századi magyar politikatörténet, különösen a két világháború közötti időszakra összpontosítva. Munkássága nagy jelentőségű, több monográfiája is kiemelkedő.

Vélemények