Van valami varázslatos abban, amikor a tél komótosan engedi át a helyét a tavasznak. A természet fokozatos ébredésével együtt mi is megmozdulunk: nemcsak a testünk, hanem a lelkünk is új energiákra éhezik. Ahogy a nap sugarai egyre bátrabban szűrődnek át a reggeli párán, és a madarak kórusa újra megtölti a levegőt, úgy érezzük, ideje levetni nemcsak a vastag kabátokat, hanem a télből hozott fáradtságot, melankóliát is.
A tavasz a remény évszaka. Újrakezdés, lehetőség, megújulás. És van, akinek ez egy hosszú séta az erdőben, másnak egy erkélyre kiültetett virágcserép, egy új célkitűzés, egy megtalált inspiráció – vagy egy jó könyv.
Számomra a tavasz mindig az olvasás új ritmusát is jelenti. Míg télen bekuckózva, meleg fények mellett olvasunk nehéz, mély történeteket, tavasszal valahogy másképp lapoz az ember. Könnyedebbnek tűnik minden – még akkor is, ha a könyv, amit a kezünkbe veszünk, komoly kérdéseket vet fel. A napsütés, a madárcsicsergés, a friss levegő és a hosszabbodó nappalok valahogy tágasabbá teszik az elmét is. Az olvasás ilyenkor nem elbújás a világ elől, hanem kapcsolódás valami nagyobbhoz – történetekhez, karakterekhez, sorsokhoz, önmagunkhoz.
Bármit is keresel idén tavasszal – inspiráló élettörténetet, romantikus bonyodalmakat, fantasy kalandokat vagy mélyebb önismereti felismeréseket –, ezek a könyvek nem fognak csalódást okozni. Fogj egy takarót, keress egy napsütötte padot vagy egy kényelmes fotelt, és merülj el a tavasz legjobb történeteiben.
Ez a regény nem csupán egy különleges nő története – igazi irodalmi időutazás az 1900-as évek elejére, New Yorkba. Belle Greene a könyvek szerelmese, aki lenyűgöző elszántsággal emelkedik fel egy férfiak uralta világban, hogy aztán J.P. Morgan legendás könyvtárának élére kerüljön. A külső diadalok mögött azonban sötét titok rejtőzik: Belle afroamerikai származását eltitkolja a mélységesen rasszista társadalom elől, hogy érvényesülhessen. Lapierre regénye lenyűgözően érzékletes, ugyanakkor fájdalmasan aktuális is – a függetlenség, az identitás, és az ár, amit ezért fizetnünk kell, ma is égető kérdés.
Egy csipet cinizmus, sok-sok nevetés, és persze szenvedélyes civódás – Sarah Adams legújabb romantikus regénye igazi feel-good olvasmány a tavaszi délutánokra. Emily, a romantikus regények szerzője és Jack, a sikeres krimiíró kénytelenek egymás szomszédságában élni, miután Jack visszaköltözik a városba. A régi sérelmek gyorsan előtörnek, a feszültség pedig csak nő... egészen addig, míg már nem tudni, hol végződik a gyűlölet, és hol kezdődik a vonzalom. Kémiájuk szikrázik, a párbeszédek szellemesek, a történet pedig olyan melegséggel tölti el az embert, mint egy pohár forró kávé esős délelőttön.
A fantasy műfaj egyik legizgalmasabb alkotója újra elrepít bennünket egy mágikus világba, ahol a szerelem, a sors és az árulás fonalai szinte kibogozhatatlanul összefonódnak. Alizeh, a dzsinn örökösnő és Kamran herceg kapcsolata végzetes fordulóponthoz érkezik. A csók, ami mindent megváltoztatott, most egy teljes birodalom jövőjét befolyásolja. Mafi lenyűgöző világépítése, lírai nyelvezete és mély érzelmi szálai miatt a Végtelen fonalak nem csupán egy fantasy regény – igazi lelki utazás a hatalom, a szerelem és az önazonosság kérdéseinek tengerein.
Szentendrei hangulat, karrier és érzelmi útkeresés – Anne L. Green új regénye egy fiatal nő dilemmáiról szól, aki egyszerre két férfi, két életút, két jövő között őrlődik. Fanni egyszerre vágyik stabilitásra és szenvedélyre, biztonságra és szabadságra. Dominik és Olivér külön világot képviselnek – és Fanninak döntenie kell, mielőtt önmagát is elveszítené. Ez a könyv a mai fiatal nők egyik legnagyobb kihívását jeleníti meg: hogyan lehet egyszerre önazonosnak maradni és boldognak lenni egy kompromisszumokkal teli világban?