Az ősz a kirándulások és természetjárás tökéletes évszaka. Az enyhe időjárás, a színes falevelek és a természet csendes szépsége kiváló alkalmat kínál arra, hogy kimozduljunk, felfedezzük a környezetünket, és akár egy jó könyvvel is elmélyüljünk a természetben. Ebben a blogbejegyzésben olyan olvasmányokról lesz szó, amelyek nemcsak inspirálnak a kirándulásra, de segítenek még jobban élvezni az őszi tájat.
Miért tökéletes az ősz a kiránduláshoz?
Az őszi kirándulások különleges varázsa abban rejlik, hogy a természet teljes pompájában tárul elénk. A hűvös, de nem túl hideg időjárás ideális a hosszabb sétákhoz vagy túrákhoz, a színes levelek pedig festői hátteret biztosítanak a természetben töltött időhöz. Sokak számára ilyenkor a legkellemesebb a természetben lenni, hiszen a nyári hőség már elmúlt, de a téli hideg még nem érkezett meg. Az ősz ráadásul egyfajta lecsendesedést hoz, ami lehetőséget ad az elmélyülésre és a feltöltődésre.
Az útikönyvek szerepe a kirándulások során
Az útikönyvek nemcsak a legjobb túraútvonalakat mutatják meg, hanem betekintést nyújtanak az adott hely történetébe, növény- és állatvilágába is. Ősszel különösen érdemes olyan könyveket keresni, amelyek bemutatják a szezonális változásokat, az őszi tájak különleges szépségeit. Az ilyen könyvek segítenek jobban megérteni, mit látunk és miért fontosak ezek a tájak. Az útikönyvek praktikus tippeket is nyújtanak a felszerelés kiválasztásához, a biztonságos túrázáshoz és az időjárási viszonyokhoz való alkalmazkodáshoz.
Hogyan válasszunk könyvet őszi kirándulásra?
A megfelelő olvasmány kiválasztása attól függ, hogy milyen jellegű kirándulást tervezünk. Ha aktív túrázók vagyunk, és új helyeket szeretnénk felfedezni, akkor egy útikönyv lehet a legjobb választás, amely részletes térképekkel, gyakorlati információkkal és túraútvonal-leírásokkal segít. Ha inkább a természet lelki oldalára szeretnénk koncentrálni, érdemes olyan könyvet választani, amely a természethez való kapcsolódásról, meditációról, mindfulnessről vagy egyszerűen a természet szépségeiről szól.
A Bakancslista - Irány a Balaton! évszakokon átívelő, több mint 150 kaland- és élménylehetőséget mutat be a Balatonnál és a Balaton környékén. Szeretnél tulipánt szedni tavasszal, nyáron nemcsak strandolnál, hanem a dübörgő lóerők is vonzanak? Ősszel az univerzumban gyönyörködnél, télen pedig szívesen barlangásznál vagy lubickolnál valahol? Akkor irány a Balaton! A színes kis kötetből utazásra és feltöltődésre buzdító inspiráló ötleteket meríthetsz.
Legyünk bár fiatalok vagy idősebbek, kalandvágyók vagy a nyugodt kikapcsolódást kedvelők, a Balaton környékén mindenkinek valóra válhatnak a vágyai. Akár családdal, a párunkkal, barátokkal vagy egymagunk látogatunk el a magyar tengerhez, pompás élményekben lehet részünk nemcsak nyáron, de bármely évszakban is!
111 különleges hely Provence-ban — távol a levendulamezőktől és a fehér lovaktól.
Természetes jégszekrények, misztikus sárkányok és kubista villák, romos falvak, krokodilok és tengerparti sólepárlók... 111 hely tele meglepetésekkel, még Provence régi szerelmesei számára is!
Avignon pápai palotája mindenkinek ismerős, de ki gondolná, hogy Franciaország egyik legnagyobb és legszebb könyvesboltja egy 1000 lakosú faluban található? Ki ismeri azt a házat, amelyben a híres avantgárd művész, Max Ernst lakott, mielőtt a tengerentúlra emigrált? Tudja valaki, hol lehet szalámit vásárolni méterre, és hol van a világ legmélyebb karsztforrása?
Ez a könyv Provence rejtett kincseihez vezet el, távol a tömegturizmus közhelyeitől, 111 apró vagy nagy meglepetéshez, amelyek rendkívüli történeteket mesélnek el.
Mi az, hogy Budapest Outdoor? Ez magyarul nagyjából azt jelenti, hogy városiak, kívül tágasabb! Húzzatok ki a fotelből, a lakásból, várnak a hegyek, vár a természet, vár a mozgás.
A könyv azoknak szól, akik belevágnának, de nem tudják, hova érdemes menni; azoknak, akik elvesznek a turistautak labirintus-szövevényében; azoknak, akik már több helyen voltak, de szeretnének még új, érdekes helyeket felfedezni; és végül azoknak is, akik valamiért most nem tudnak elindulni, de meg akarják ismerni, át akarják élni, milyen kincseket rejteget a magyar főváros és környéke.
Ez a könyv nem kevesebbre vállalkozik, minthogy új, fogyasztóbarát szempontok alapján próbálja rendszerezni a túralehetőséget a főváros nyugati felét övező Budai-hegységben, és emellett válogatást nyújtson az egy óra utazási időn belül elérhető túrahelyekről a Pilis, a Visegrádi-hegység és a Gerecse legérdekesebb részein.
"Régi vágyam, hogy megosszam másokkal kedvenc úti élményeimet. Naplót vezetek a külföldi útjaimon, hogy visszaidézhessem azokat a pillanatokat is, amelyeket az emlékezetem kirostált. Ez tehát nem afféle hasznos útikönyv, hanem inkább amolyan sztorizós élménybeszámoló - utazásaim kellemes, vicces vagy éppen izgalmas, esetleg kínos történeteit mesélem el.
Aki a cím alapján arra következtet, hogy ez a könyv egy életközépi válságban szenvedő nőről szól, aki kétségbeesetten próbálja megőrizni fiatalságát és pánikol az öregedéstől, az téved. A negyven ugyanis nem életkort jelöl, hanem azoknak az országoknak és a hozzájuk tartozó önálló szigeteknek a számát, ahova eddig sikerült eljutnom.
Imádok utazni, új országokat, városokat felfedezni, természeti helyeken barangolni, idegen kultúrákkal ismerkedni. Az elbeszéléseim megtörtént eseményeken alapulnak, de néhol kicsit kiszíneztem, átalakítottam az emlékeket, néha karikírozva, eltúlozva azokat, szabadjára engedve a fantáziámat.
Ennek a könyvnek nincs lineárisan haladó cselekménye, mint a regényeknek, ezért nyugodtan lehet ide-oda ugrálni a fejezetek között, válogatni, szemezgetni az olvasó éppen aktuális hangulatához illő sztorikból. Aki pedig az internet segítségével képekkel, videókkal is kiegészíti az olvasottakat, annak igazi virtuális utazásban lehet része. "
A szerző