AZ ALKALMAZOTTAK FIGYELMÉBE: Az utóbbi időben nyugtalanítóan megugrott a vidámság, a kedélyes viselkedés és az általános optimizmus szintje az irodában. Kérjük, hogy a lehető leghamarabb térjenek vissza a szokásos, baljós rémülethez.
– Üdv, a menedzsment
Ha valaha is érezted úgy, hogy a The Office és a Trónok harca világai túl távol állnak egymástól, akkor Hannah Nicole Maehrer új könyve bebizonyítja: bizony, van átjárás. Méghozzá egy csillogó szemű, frappáns és nem mellesleg a gonosz nagyúr asszisztenseként dolgozó lány, Evie Sage által.
Miután az első kötet, A gonosz asszisztense óriási sikert aratott a humor, a romantika és a sötét fantasy sajátos keverékével, nem csoda, hogy a rajongók lélegzet-visszafojtva várták a folytatást. És most végre megérkezett: A gonosz tanítványa pontosan ott folytatja, ahol a történet abbamaradt – de még több nevetéssel, még több mágiával és… még több bajjal.
Evie Sage még mindig nem hiszi el teljesen, hogy valaha is elvállalta A Gonosz asszisztensi pozícióját – pláne, hogy most már nemcsak jegyzetel és aggodalmaskodik, hanem titokban a birodalom megmentésére készül. A főnöke – a felháborítóan jóképű és mogorva nagyúr – éppen házon kívül tartózkodik, így Evie-re hárul a feladat, hogy kordában tartsa a káoszt.
Rennedawn királysága ugyanis nem épp a stabilitás szinonimája: a mágia meghibásodott, az ellenségek sorakoznak, és még az ősi nemezis, Benedikt király is feltűnik a színen, gyanúsan aktívan. És ha ez nem lenne elég, valami készül a háttérben, ami minden eddiginél nagyobb fenyegetést jelent A Gonosz rejtekhelyére nézve.
A Gonosz tanítványa egyik legnagyobb erőssége, hogy ugyanazt a sziporkázó hangulatot hozza, amit az első könyvben is annyira szerettünk. Maehrer elképesztő érzékkel írja meg a karaktereket, akik egyszerre karikatúraszerűen szórakoztatóak és meglepően emberiek. Evie fejlődése különösen élvezetes: az asszisztensek félszeg világa után most belép a tanítványság (és a titkos szabotázs, árulás és politikai cselszövés) sötétebb ösvényeire.
De ne féljünk: a humor ugyanúgy jelen van, mint eddig – legyen szó abszurd irodai értekezletekről, sötét tornyok adminisztratív kihívásairól, vagy éppen arról, hogyan kell tőrrel a kézben elegánsan szövetséget kötni.
Evie immár nemcsak titkárnőként, de hősies bajkeverőként is helyt áll – kérdés, hogy meddig képes fenntartani az egyensúlyt kötelesség, érzelem és (kicsit sem szándékos) világmegváltás között. Vajon képes lesz elhitetni mindenkivel, hogy ő még mindig csak egy egyszerű alkalmazott? Vagy ideje lesz végre felvállalni a benne lakozó… gonoszt?
A regény egy remek példa arra, hogyan lehet a romantikus fantasy műfaját friss és modern szemlélettel újraértelmezni. Maehrer nemcsak a romantikus szálat kezeli érzékenyen, hanem a hatalmi játszmák és az identitáskeresés témáját is remekül kibontja.
A gonosz tanítványa tökéletes folytatás mindazoknak, akik imádták A gonosz asszisztensét. De azok számára is élvezetes lehet, akik most ismerkednek Evie világával: humoros, bájos, izgalmas és épp annyira fantasy, amennyire a hétköznapok is néha azok – csak sötétebb köntösben, lebegő fejekkel és egy kis flörttel megfűszerezve.
Hannah Nicole Maehrer most újabb bizonyítékát adja annak, hogy nem kell választanunk humor, mágia és érzelem között – mindhárom elfér egy jól megírt, gonoszan jó regényben.