Nincs engedélyezve a javascript.
Micsoda szinglik voltak - Egyedülálló nagymenők a történelemből

Micsoda szinglik voltak - Egyedülálló nagymenők a történelemből
Micsoda történetek 3.

Sorozat:

Szállítás:
2-5 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
6 299 Ft
Borító ár:
6 999 Ft
Kötött ár:
6 299 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
Vénlány, aggszűz, szingli...
Egy nő számára évezredeken át a férjhez menés – és utána a gyermekszülés – volt a „normalitás”, így aztán a társadalom mindenáron címkézni akarta azon nőtagjait, akik más utat választottak maguknak. Mi több: hacsak nem papnőnek vagy apácának álltak, eme döntésüket koruk vagy az utókor természetellenesnek titulálta...
Leírás
Raktári kód:
227532
EAN:
9789635709953
Megjelenés:
2024.10.16.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
232
Nyelv:
magyar
Vénlány, aggszűz, szingli...
Egy nő számára évezredeken át a férjhez menés – és utána a gyermekszülés – volt a „normalitás”, így aztán a társadalom mindenáron címkézni akarta azon nőtagjait, akik más utat választottak maguknak. Mi több: hacsak nem papnőnek vagy apácának álltak, eme döntésüket koruk vagy az utókor természetellenesnek titulálta...
Ebben a gazdagon illusztrált kötetben olyan nőket mutatunk be, akik tudatosan döntöttek úgy, hogy nem mennek férjhez, vagy „szingli” mivoltuk más szempontból játszik szerepet életükben. Sokuk esetében ez az önmegvalósítás feltétele volt, hisz a történelem során a házasság intézménye a nő számára gyakran a teljes önfeladást jelentette, egyes jogrendszerekben mint „személy” meg is szűnt létezni. Vannak köztük, akiket saját tapasztalataik ábrándítottak ki a házasság intézményéből, vagy egész egyszerűen nem voltak „feleség típusok”. A többségi társadalom ez utóbbiak döntését tudta talán a legkevésbé értelmezni.
A gondolat ugyanis, hogy nem minden nőt azok a célok és vágyak hajtanak, amelyeket a patriarchátus évezredekkel ezelőtt kijelölt – gyermekszülés, háztartásvezetés, egy férj támogatása – még a mai világban sem magától értetődő. A férfiak esetében elfogadott, hogy önnön kiteljesedésükhöz változatos utakat keressenek, akkor is, ha ez – a vénlánynál sokkal romantikusabb csengésű – „megrögzött agglegény” állapottal jár együtt. A nőkre azonban a történetírás, a filozófia, az orvos- és más tudományok sosem individuumokként, hanem azonos vágyak, sőt ösztönök által vezérelt „masszaként” tekintettek, akiket csakis a hagyományos szerepek betöltése tehet boldoggá.
Budai Lotti és Zubor Rozi ezzel az albummal is ennek az előítéletnek a száműzéséhez szeretne hozzájárulni – a maguk módján. A kötet az írópáros Micsoda történetek! – sorozatának harmadik része. A szerzők ezen túlmenően a nagy sikerű, Micsoda nagymeNŐK voltak! című podcastsorozatukban is női élettörténeteket dolgoznak fel.
A szerzőről
Budai Lotti
Budai Lotti

Budai Lotti író, újságíró, blogger és nőtörténeti kutató. A divattörténet és a történelem iránti szenvedélye 2015-ben az írás felé vezette. Első regényeiben a történelem megoldatlan rejtélyeit, titkait és furcsa fordulatait szőtte bele a cselekménybe, nagy hangsúlyt fektetve a korhű és érzékletes hangulatok megjelenítésére. Ezzel egy időben elindította a „Rizsporos Hétköznapok” című divat- és életmódtörténeti blogját, Facebook oldalát és egy divattörténeti albumot is publikált ezen a címen. Lotti érdeklődése idővel a kiemelkedő női életutak felé is kiterjedt. Ennek jegyében indított közös podcast-sorozatot „Micsoda nők voltak!” címmel Zubor Rozival. A podcast 2022-ben elnyerte a Kamera Hungária díjat, szórakoztató podcast kategóriában. Ezenkívül közös könyvsorozatot is indítottak, melynek első része a „Micsoda anyák voltak! – Híres nők a gyerekszobában” címet viseli. Rendszeresen publikál az IPM magazinban történelmi és nőtörténeti témákban, és az Éva magazinban valamint a WMN.hu-n is megjelentek cikkei, novellái. Lotti sokszínű írónak tartja magát, „tipikus Ikreknek”, akinek a változatosság és a tanulás az éltető ereje. 

Vélemények