A mai változékony, bizonytalan, komplex és kevésbé egyértelmű világban (VUCA) a vállalatvezetők számára komoly kihívást jelent, hogy a szervezeti stabilitást megőrizve a termelékenységi mutatókat pozitív irányba kormányozzák. Ahhoz, hogy folyamatosan értékeljék helyzetüket, visszacsatoljanak és végrehajtsák stratégiáikat, mindeközben pedig megőrizzék tettrekészségüket és annak képességét, hogy a külső körülmények hatására erőfeszítéseiknek rövid idő alatt új irányokat és célokat szabjanak, az agilitás képessége
nyújt segítséget. Az agilitás ugyanis az, amely lehetővé teszi számukra, hogy gyors, rugalmas válaszokat és testreszabott alternatívákat kínáljanak a változások eddig soha nem látott gyorsasággal végbemenő történéseihez - állítja a kötet szerzője, Simon Hayward, aki egyben a vezetői tanácsadások terén elismert Cirrus tanácsadó vállalat alapító ügyvezetője, valamint a melbourne-i Alliance Manchester Business School tiszteletbeli professzora. Az agilitás egyúttal olyan munkamódszert is jelent, mely nagy hangsúlyt helyez a munkakörnyezet pszichológiai szempontú, támogató közegére, a prioritások megalkuvásoktól mentes képviseletére, a döntések optimális mértékű átruházására és nem utolsó sorban a fogyasztók viselkedésének kutatására.
Simon Hayward hangsúlyozza, az agilis vezetés egyik kulcsfontosságú előnye, hogy felgyorsítja az innovációt és fejlődést, középpontjában pedig a tanulás áll: a mélyen gyökerező tanulási kultúra nélkülözhetetlen a termelékenység fokozásához, emellett pedig képes elhárítani a teljesítés útjában álló akadályokat is. A kézben tartott kötet tehát a tanulás, innováció és fejlődés közötti kapcsolatok összefüggéseit rajzolja ki a vezető szemszögéből.