"Amikor hazavisszük a kisbabánkat, a boldogság és a félelem fura elegyével szembesülünk. Ez az egyetlen olyan helyzet, amiből nem lehet "kiszállni". Otthagyhatjuk a munkánkat, a barátainkat, elválhatunk a társunktól, de a gyerek...hát az egészen más kategória. Ráadásul még a bababoltba sem vihetjük vissza, hogy Kérem szépen, ez nagyon zajos, nincs egy csendesebb modell? Mindenki szeretné jól csinálni, de sajnos, senki nem kapta meg ehhez a bölcsek kövét...
...Harminchat éve vagyok gyerekgyógyász, a pályaválasztás életem egyik legjobb döntésének bizonyult."
A szerző előszavából idéztünk. A Gyere velem gyógyítani! sokévi tapasztalatainak, eddigi orvosi pályájának összegzése. A könyv címében kifejezi, hogy az orvosi gyakorlat mellett fontos a szülők közreműködése, hiszen a nap 24 órájában figyelik a kis pácienst, ismerik minden rezdülését, sírását, érzékelik, ha valami nincs rendben - s ez nemcsak a csecsemőkre, hanem a kisgyerekekre vagy akár a kamaszokra is érvényes.
A Gyere velem gyógyítani! gyakorlati kézikönyv: ismerteti azokat a betegségeket, tüneteket és módszereket, amelyekkel a leggyakrabban találkozunk, az aftáktól a székrekedésig, a táplálékallergiától az orrvérzésig. A Gyakori kérdések témakörében a gyógyszerek beadásáról, a védőoltásokról és a gyerekek sportolási tevékenységéről olvashatunk. A könyvet tárgymutató, kis orvosi szótár, valamint hasznos táblázatok zárják a mozgás- és mentális fejlődésről és a fertőző gyermekbetegségekről.
Gyarmati Andrea sikeres sportolóként tehetséggel, kitartással érte el eredményeit. Ezek a tulajdonságok tették jó gyermekorvossá is, ezt visszaigazolja a sok gyógyuló beteg és a szülők bizalma, megbecsülése.