Vajon tudjuk, hogyan kell használnunk a hangunkat különböző helyzetekben?
Hangoskodhatunk egy orvosi rendelőben várakozva? És ha a játszótéren vagyunk?
Nyilván minden helyzetnek megvannak a maga írott és íratlan szabályai, amiket meg kell tanulnunk. Így van ezzel Szína is, aki mindig oroszlánként használja a hangját, és ezzel sokszor kerül kellemetlen helyzetekbe. De ahogyan megismerkedik a halacska, a cica, a kutya hangjával, fokozatosan rájön arra, hogy minden hangerőnek megvan a jelentése, s a helyzet is, amikor használnunk kell ezeket.
A könyv azonban sokkal több, mint a hangerő-szabályozást segítő stratégiák tára. Megvitatása közben gazdagodik a szülő és a gyermek közös ismeretanyaga: nemcsak a nehéz helyzetekkel való megküzdéssel, hanem a képességbővítéssel, a tanulás hasznával, valamint a személyiségfejlesztés szépségével kapcsolatban is.
A kötet különlegessége, hogy Színát, a kisoroszlánt a szerző autizmus spektrumzavarral élő 12 éves fia, Szilárd rajzolta. Ezeket a rajzokat pedig a kötet illusztrátora Vigovszky Rita helyezte hihetetlen érzékenységgel a szituációkba. Kettejük közös munkája pedig egy nagyon érdekes és érzékletes képi világot eredményezett.
A gyermekkor a kísérletezés időszaka: bátorítsuk kicsinyünket! Minden egyes tapasztalattal, amit szerez, közelebb kerül ahhoz, hogy aktívan cselekvő, kompetens, reziliens felnőtté cseperedjen.