Nincs engedélyezve a javascript.
Cserhalmi

Cserhalmi
Nem lehet mindennap meghalni

Szállítás:
Költözés miatt az átlagos kiszállítási idő 10 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
5 399 Ft
Borító ár:
5 999 Ft
Kötött ár:
5 399 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
„A nagyapám mindig azt mondta, hogy légy szabad. A lelked legyen szabad, fiam. Ha ezt az ember megérti, akkor él vele; illetve biztos mindenki megérti, csak nem mindenkinek sikerül. És nekem olyan szerencsém volt, hogy én valahogy tudtam ezzel élni. Nem tudom, hogy.”
Leírás
Raktári kód:
229507
EAN:
9789635725090
Megjelenés:
2024.11.15.
Kötésmód:
keménytáblás, védőborítóval
Oldalszám:
240
Méret [mm]:
140 x 210 x 21
Nyelv:
magyar
„A nagyapám mindig azt mondta, hogy légy szabad. A lelked legyen szabad, fiam. Ha ezt az ember megérti, akkor él vele; illetve biztos mindenki megérti, csak nem mindenkinek sikerül. És nekem olyan szerencsém volt, hogy én valahogy tudtam ezzel élni. Nem tudom, hogy.”
Cserhalmi György több mint kétszáz filmszerepet és több mint kétszáz színpadi szerepet játszott el – hatalmas életmű, amely szerencsére még nem zárult le. És a több mint ötven év alatt annyi történet halmozódott az alakítások mellett és mögött, hogy úgy gondoltam, ezeket érdemes közkinccsé tenni; fölé emelni a társasági sztorizásoknak.

Miniportrék, anekdoták, vidámak és szomorúak sorjáznak tehát ebben a könyvben, olyan emberekről, akiknek a többsége már a színház- és filmtörténet része, a kulturális közelmúltunk, értéktárunk meghatározó eleme; olyanok, akiket nem szabad elfelejteni, mert nélkülük érthetetlen és értelmezhetetlen az a kulturális közeg, amelyben ma élünk.

És kirajzolódik egy monumentális pálya jó néhány tapasztalata, és mögötte remélhetőleg egy szakma, a színészet ethosza is. „Nagy színész”, „népszerű színész”, „főszereplő színész” – gyakran felbukkanó jelzős kapcsolatok ezek Cserhalmi pályájával kapcsolatban, és igazak is, csak éppen nem sokat árulnak el arról, ami mögöttük van; mi erről is sokat beszélgettünk, a „melóról”, a családról, a színészi „trükkökről”.
Csáki Judit

Cserhalmi György 1948-ban született Budapesten, jelenleg Kékkúton él. 1971-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Többek között a Nemzeti Színház és a Radnóti Színház tagja, a Katona József Színház alapító tagja volt. A magyar filmművészet megkerülhetetlen és legendás alakja, aki olyan rendezőkkel dolgozott együtt, mint Jancsó Miklós, Fábri Zoltán, Makk Károly, Szabó István vagy Tarr Béla.
A szerzőről
Csáki Judit
Csáki Judit

Csáki Judit magyar színházkritikus, újságíró, műfordító és egyetemi tanár. Édesanyja orvos volt, míg édesapja az Amerikai Egyesült Államokba disszidált. 1972-ben érettségizett a budapesti Petőfi Sándor Gimnáziumban, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarán szerzett diplomát magyar, angol és esztétika szakon. Rövid ideig a Népszavánál volt gyakornok. 1983 óta foglalkozik színházi kritikával, és szakmai példaképének Molnár Gál Pétert tartja. 2002-ben doktorált az ELTE Filozófiatudományi Doktori Iskolájában, témavezetője Almási Miklós volt. A Revizor kritikai portál főszerkesztőjeként dolgozott 2008 és 2021 között, valamint 2008 és 2013 között a Kaposvári Egyetem Színházi Tanszékét vezette. Radnóti Sándorral való kapcsolatából született fia, Radnóti András, aki a Momentum Mozgalom külkapcsolati koordinátora.

Vélemények