Nincs engedélyezve a javascript.
Hetven év - Egotörténelem 1951-2021 - 2. kötet
24_szazalekhoz_plecsni.png
24_szazalekhoz_plecsni.png

Hetven év - Egotörténelem 1951-2021 - 2. kötet

Szállítás:
Költözés miatt az átlagos kiszállítási idő 8 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
6 299 Ft
Borító ár:
6 999 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
4 899 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

"Sokan úgy tartják, hogy a szakszerűtlen, propagandisztikus, manipulatív vagy egyszerűen csak dilettáns múltértelmezésekkel a történésznek semmi dolga sincs. Én nem osztom ezt a véleményt.
Leírás
Raktári kód:
213420
EAN:
9789636200886
Megjelenés:
2023.04.28.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
492
Méret [mm]:
155 x 235
Nyelv:
magyar
"Sokan úgy tartják, hogy a szakszerűtlen, propagandisztikus, manipulatív vagy egyszerűen csak dilettáns múltértelmezésekkel a történésznek semmi dolga sincs. Én nem osztom ezt a véleményt. Éppen ellenkezőleg: úgy gondolom, hogy a történész fontos társadalmi feladata az ideológiailag durván meghatározott, a múlt ismert és igaznak elfogadott tényeitől eltávolodó, manipulatív és propagandisztikus célzatú értelmezések hiteltelenítése - még ha az abszolút objektív igazság nem is tárható fel."
"Egotörténelmem" első kötete arról szól, hogyan lettem történész. A második, melyet az olvasó a kezében tart, arról, hogy milyen történész lettem. Miként végeztem a munkám a modern magyar történelem kutatójaként, kutatásszervezőként, az Osiris, az Akadémiai és a Kossuth Könyvkiadó szerzőjeként és sorozatszerkesztőjeként, hazai és külföldi konferenciák előadójaként, rádió- és tévéműsorok szereplőjeként és nem utolsósorban az ELTE, majd az egri Eszterházy Károly Főiskola s több külföldi universitas, mindenekelőtt az amerikai Indiana Egyetem és a kolozsvári Babeş-Bolyai Egyetem oktatójaként. Az első kötethez hasonlóan ebben is igyekeztem kívülről szemlélni magam, s kritikusaim és méltatóim optikáján át egyaránt láttatni történészi tevékenységemet. Bár a pártpolitikához köthető csatározásoktól következetesen távol tartottam magam, időnként mégis személyeskedő támadások kereszttüzébe kerültem. Ezek során egyesek a legkülönfélébb politikai címkéket igyekeztek rám aggatni. Úgy gondolom, hogy e megbélyegző törekvések nemcsak rólam szóltak, hanem tükrözték a rendszerváltozás utáni magyar társadalom érzékenységeit, indulatait és frusztrációit is. Visszatekintésemben ezért ezekről is részletesen beszámolok.
A szerzőről
Romsics Ignác
Romsics Ignác

Romsics Ignác Széchenyi-díjas magyar történész és egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, aki a 20. századi magyar történelem elismert kutatója. Tanulmányait a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán és az ELTE-n végezte. Pályafutását a Bács-Kiskun Megyei Levéltárban kezdte, majd az MTA Történettudományi Intézeténél, a Magyarságkutató Intézetnél és az ELTE-n folytatta. Jelenleg az Eszterházy Károly Főiskola oktatója. Kutatási területe a 20. századi magyar politikatörténet, különösen a két világháború közötti időszakra összpontosítva. Munkássága nagy jelentőségű, több monográfiája is kiemelkedő.

Vélemények