A kapcsolatok központi szerepet töltenek be életünkben. Kurt Tepperwein könyvéből megtudhatod, milyen összefüggések vannak a kapcsolataink és az egészségünk között!
Kurt Tepperwein Németország egyik legsikeresebb írója és életvezetési tanácsadója, több sikerkönyv szerzője, többek között a Nagy egészségkönyv, Illúziók nélkül, Hozd a legjobb formád c. könyvei után most a párkapcsolat és az egészség összefüggéseit kutatja.
A kapcsolatok központi szerepet töltenek be életünkben. Csak kevesen tervezik, hogy egyedül maradnak, ők is csak azért, hogy ne kelljen megtapasztalniuk egy párkapcsolat kellemetlen oldalait. Ezeket a néha valóban nehéz időszakokat azonban senki sem úszhatja meg, ha nem a párja, hát más emberi kapcsolatai által. A nézeteltérések nagymértékben befolyásolják hangulatunkat, és a testünket sem kímélik. De milyen összefüggések vannak a kapcsolataink és az egészségünk között? A könyvben ezeknek a kérdéseknek járunk utána, és megpróbáljuk kideríteni a válaszokat.
Valójában nem a partnerünk az oka a problémáinknak – az ok bennünk rejlik, ő csak felszínre hozza. Szenvedésünket látszólag a másik ember okozza, igazából azonban a saját ellenállásunk betegít meg. Párunk elsősorban abban segít, hogy esélyt ad ellenállásunk feloldására. Felfedezhetjük általa az igazi szeretetet, és így felismerhetjük valódi lényünket. Ehhez a célhoz persze nem csak a párkapcsolat vezethet el, de ez az egyik legközvetlenebb és legszebb út. Hogy mennyire hatékony, az kizárólag a nyitottságunktól függ, és attól, hajlandóak vagyunk-e egészen átadni magunkat neki. Ha ezt tudatosítjuk, minden kapcsolatban megláthatjuk az esélyt, és a látszólagos nehézségekben is olyan lehetőséget fedezhetünk föl, amely még egy lépéssel közelebb visz önmagunkhoz.
Kurt Tepperwein: Gyógyító kapcsolat
című könyvéből idézünk:
"A párkapcsolat olyan út, amelyre együtt lépünk, hogy együtt érkezzünk meg saját magunkhoz."
A könyv praktikus része három részre tagolódik. Az első részben a kapcsolat minden fázisát áttekinti, az egyedülléttől a megismerkedés fázisán át egészen a párkapcsolat kibontakozásáig és a válásig. Az esetleges nehézségek, problémák, konfliktusok, ezek háttérben lévő összefüggéseket derítünk fel, hogy megérthessük a probléma üzenetét.
A második rész a látszólag negatív érzéseket és ezek esetleges testi következményeit sorolja fel. Számtalan tényező befolyással lehet a testi tünetekre: milyen intenzitású az érzelem, milyen hosszú ideig áll fenn, hogyan kezeljük a helyzetet?
A harmadik rész a kórképek jelentését vizsgálja és a teendőkre nézve ad gondolatébresztő ötleteket. Teljesség nélkül néhány kórkép: allergia, asztma, kötőhártya gyulladás, kötőszöveti gyengeség, felfúvódás, magas és alacsony vérnyomás, depresszió, cukorbetegség, hasmenés, köszvény, hajhullás, övsömör, rekedtség.
Végül célunk eléréséhez kapunk segítséget: feszültség oldás autogén tréninggel, pozitív gondolkodás gyakorlása, vizualizálás.