Nincs engedélyezve a javascript.
Fehér
24_szazalekhoz_plecsni.png
24_szazalekhoz_plecsni.png

Szállítás:
Költözés miatt az átlagos kiszállítási idő 8 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 599 Ft
Borító ár:
3 999 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 799 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

„Ez a közösségi média zsákutcája: miután kialakítottad a saját buborékodat, miután letiltottad és kikövetted azokat az embereket, akiknek a véleményét és világnézetét elítéled, akkor egyfajta beteges nárcizmus kezdi el torzítani ezt a takaros kirakatot."
Leírás
Raktári kód:
205186
ISBN:
9789634798118
EAN:
9789634798118
Megjelenés:
2022.
Kötésmód:
füles, kartonált
Oldalszám:
324
Nyelv:
magyar

„Ez a közösségi média zsákutcája: miután kialakítottad a saját buborékodat, miután letiltottad és kikövetted azokat az embereket, akiknek a véleményét és világnézetét elítéled, akkor egyfajta beteges nárcizmus kezdi el torzítani ezt a takaros kirakatot."


Kilenc évvel legutóbbi regényét követően a magyar olvasóközönség számára eddig prózaíróként – és mindenekelőtt a megosztó remekmű, az Amerikai psycho szerzőjeként – ismert Bret Easton Ellis egy esszékötettel jelentkezett, szokás szerint zajos sajtóvisszhangot keltve. A Fehér nyolc vállaltan provokatív, önéletrajzi anekdotákkal teli értekezésen keresztül térképezi fel a mai Amerika társadalmát és politikai-kulturális életét átható (de lényegében a nyugati civilizáció egészére is érvényes) szélsőséges tendenciákat, például a szólásszabadságot és a művészi alkotást korlátozó politikai korrektség uralmát.


Mihez kezdene napjaink digitális (negatív) utópiájában, a közösségi média nárcisztikus buborékvilágában az Amerikai psycho antihőse, Patrick Bateman? Esztétikai vagy ideológiai megfontolások vezettek az Oscar-díjjal kitüntetett Holdfény hatalmas sikeréhez? Miben rejlik Charlie Sheen és Kanye West megbotránkoztató imidzsének ereje? Hogyan vezetett az amerikai baloldal önjelölt erkölcsi felsőbbrendűsége Donald Trump megválasztásához? Miből ered a milleniál generáció ellenvéleményeket elfogadni képtelen túlérzékenysége? És ami a legfontosabb: miképp maradhatunk „negatívak", kritikusak és tökéletlenek egy olyan korban, amely kollektív pozitivitást követelve az érzelmek elfojtására és az egyén elhallgattatására törekszik?


A Fehér ilyen és ehhez hasonló kérdésekre választ kereső, vitára és továbbgondolásra inspiráló szövegek gyűjteménye. Szórakoztató vagy kegyetlen? Helytálló vagy felháborító? Akárhogy is vélekedjünk Bret Easton markáns véleményáradatáról, egy dolog biztosnak látszik – illúziómentes és fájóan aktuális társadalomkritikája mellett nem mehetünk el szó nélkül.

A szerzőről
Bret Easton Ellis
Bret Easton Ellis

Bret Easton Ellis amerikai író, generációjának egyik legjelentősebb és leghírhedtebb szerzője. 1985-ben megjelent bemutatkozó műve, a Nullánál is kevesebb, jelentős visszhangot keltett, és ezt két évvel később követte második regénye, A vonzás szabályai. Legnagyobb sikerét az 1991-ben napvilágot látott Amerikai psycho című regénye hozta meg, melyből az ezredfordulón kultikus filmadaptáció is készült. Ellis egy elbeszéléskötetet (Az informátorok), valamint két további regényt (Glamoráma; Holdpark) is írt, mielőtt 2010-ben megjelent a Királyi hálószobák, amely a Nullánál is kevesebb történetét folytatja, és szimbolikusan lezárja az életmű eddigi szakaszát. A 2019-es White (Fehér) című kötetében életrajzi visszatekintéseket és az amerikai társadalom, politika, kultúra mentálhigiénés állapotairól szóló értekezéseket gyűjtött össze.

Vélemények