Míg "A jogrendszer reagálóképessége - Jog és epidemiológia" kutatási projekt keretében megjelent első kötetünk célja az volt, hogy a hatékony vakcina vagy gyógyszer kifejlesztéséig szükséges jogi korlátozásokat vessük tudományos elemzés alá, a második kötet lezárásakor már nyilvánvalóvá vált, hogy hiába áll rendelkezésre alkalmas védőoltás, az esetszámok növekednek, így kérdéses, hogy hosszútávon megszüntethetőek-e a jogi szabályozást igénylő szabadság-korlátozások, illetve a járvány megszűne után tartósnak bizonyul-e a jogrendszer változása.
Az MTA által támogatott "Posztcovid" projekt keretében megvalósuló harmadik kötetben is szerepelnek az újabb közjogi, magánjogi és büntetőjogi változásokra reflektáló tanulmányok. A sorozat jogágakon keresztül ívelő, elméleti és gyakorlati kérdéseket egyaránt érintő, tudományos érdeklődést tükröző áttekintését adja a COVID-19 járványhoz kapcsolódó jogi változásoknak.
A kötet szerzői: Ambrus István, Bán-Forgács Nóra, Chronowski Nóra, Gajduschek György, Gárdos-Orosz Fruzsina, Gombos Katalin, Hollán Miklós, Friedery Réka, Hoffman István, Koi Gyula, Krasznay Csaba, Lőrincz Viktor Olivér, Mezei Kitti, Papp Mónika, Rácz Lilla, Szentgáli-Tóth Boldizsár