A gyermekkor tele van felfedezésekkel, kalandokkal és érzelmi kihívásokkal – de a felnőtt életünk már ritkábban tündérmese.
,,Légy a változás, amit a világban is látni akarsz.”
A jövőjét egykor még álmodozva kutató írónő, Pályi Csilla már kétgyermekes családanyaként, sorsfordító életélményei során talált rá a számára kijelölt útra, és választotta az írást, mint önkifejezést.
Ennek eredményeként üdvözölhetjük személyében ez év őszén a kortárs gyermekirodalom egyik legérdekesebb, új érkezőjét, - Pályi Csillát, és mesekönyv sorozatát.
A 2024-ben debütáló szerzőnő nem csupán szórakoztat, hanem mélyen rezonál a modern családi élet kihívásaival is. A kommunikációs szakon végzett írónő szerint a szülő és gyermek közötti őszinte beszélgetések különösen fontosak, mert ez a kapcsolat teremti meg a bizalom, a megértés és a kölcsönös támogatás alapjait, melyek elengedhetetlenek a gyerekek érzelmi fejlődéséhez. Ezen elvek mentén látott napvilágot a Beszélgetőmesék sorozata, amelyben ez a kommunikáció még inkább kiemelkedő szerepet kap. A jól megválasztott mesék képesek olyan érzékeny témákat is érinteni , majd feldolgozni, mint például a szülők válása, csúfolódás vagy a gyász.
A Beszélgetőmesék lehetőséget adnak arra, hogy a gyermek és a szülő biztonságos, nem ítélkező környezetben beszélgessenek olyan témákról, amelyek a mindennapi életben talán kényesek vagy nehezen kerülnek felszínre. Ha a gyermek úgy érzi, hogy a szülő nyitott arra, hogy meghallgassa őt, akkor szívesebben osztja meg vele a saját érzéseit, élményeit, félelmeit és teszi fel kérdéseit. A segítő kérdések és feladatok, amelyeket a gyermekpszichológus ajánl a mesék mellé, mélyebb párbeszédet generálnak, ezzel lehetőséget adnak arra, hogy a szülő és a gyermek közösen gondolkodjanak el a megoldásokról. Ez a közös gondolkodás erősíti a kapcsolatot, és lehetővé teszi a gyermek számára azt a felismerést, hogy nincs egyedül a problémáival. A szülő számára pedig ez egy lehetőség a gyermeke érzéseinek, esetleges félelmeinek megismerésére, azok megnyugtató feloldására, egyben az érzelmi intelligencia fejlesztésének lehetőségére.
Az illusztrációk kézzel, festéssel készültek, egyedi karakterekkel és jelenetekkel, amelyek a szerző családját ábrázolják. Ezek a vizuális elemek nemcsak szemet gyönyörködtetőek, hanem érzelmi kötődést is teremtenek a fiatal olvasók számára, hogy azonosuljanak a történetekkel.
Ezek a könyvek nem hagyományos mesék, hanem valódi segítők a családok számára, igazi segítséget nyújtanak a gyermekeknek, hogy megtalálják a saját hangjukat a nehéz helyzetekben, és a szülőknek is értékes eszközöket adnak a gyermekeik érzelmi támogatásához.