Nincs engedélyezve a javascript.
A domináns szem szerepe a jobb agyféltekés rajzolásban

A domináns szem szerepe a jobb agyféltekés rajzolásban
Az észlelés, az alkotás és a tanulás folyamatának megfejtése

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 591 Ft
Borító ár:
3 990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 591 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

A Jobb agyféltekés rajzolás című könyv, illetve technika önmagunk felfedezéséről szól, arról, hogy a rajzolás milyen módon segíthet az elme kreatív részének megnyitásában. A folytatás, A domináns szem szerepe a jobb agyféltekés rajzolásban már kiterjeszti az önfelfedezés határait.
Leírás
Raktári kód:
200774
ISBN:
9789632915531
EAN:
9789632915531
Megjelenés:
2021.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
168
Nyelv:
magyar

„Ahogyan az arc a lélek tükre, akként a szem a lélek lámpása...”
Marcus Tullius Cicero

A mások iránti kíváncsiság megrögzött emberi vonás. Tudni akarjuk, kivel is állunk szemben. Mit gondol? Mit érez?

Kérdéseinkre választ keresve kétféle módon tárhatjuk fel az illető valódi személyiségét: vagy komolyan figyelünk arra, amit mond, vagy megpróbálunk „belelátni” az arcán és szemében tükröződő lelkébe, gondolataiba. De hogyan? A kérdésre, hogy jobb- vagy balkezesek vagyunk-e, mindannyian tudjuk a választ, ám az kevésbé ismert, hogy a két szemünk dominanciája is eltér egymástól. Valójában két szemünk láthatóan különbözik egymástól, és a kétféle elmét, a kétféle világlátási módunkat tükrözi. A két szem közötti különbséget megfigyelve megismerhetjük valakinek az „igazi” énjét.

A Jobb agyféltekés rajzolás című könyv, illetve technika önmagunk felfedezéséről szól, arról, hogy a rajzolás milyen módon segíthet az elme kreatív részének megnyitásában. A folytatás, A domináns szem szerepe a jobb agyféltekés rajzolásban már kiterjeszti az önfelfedezés határait. A képzőművészeti alkotások, ismert és kevésbé ismert portrék segítségével megismerhetjük a két szemünk közötti különbséget, és azt is megtudjuk, hogy ez a különbség milyen módon viszonyul a látás és a rajzolás művészetéhez.


Betty Edwards úttörő munkáit világszerte több millióan olvassák, tanítják és alkalmazzák. Legújabb kötetében a szerző a kreativitás rejtélyének egy újabb területére világít rá, és feltárja, milyen szerepet játszik a domináns szemünk abban, ahogy észlelünk, alkotunk, és ahogy mások látnak minket.

A szerzőről
Betty Edwards
Betty Edwards

Betty Edwards amerikai rajztanár és író. Emeritus professzor a Long Beach-i Kaliforniai Állami Egyetemen. Legismertebb munkája a Jobb agyféltekés rajzolás című könyve. Rajztanári diplomát 1947-ben szerzett az UCLA-n (University of California at Los Angeles), majd 1976-ban doktori címet kapott a művészet, oktatás és érzékelés területén. Jobb agyféltekés rajzolás című könyve 1979-ben jelent meg, amelyet 1986-ban követett a Jobb agyféltekés művész, majd 2004-ben a Színes jobb agyféltekés rajzolás című mű. 1978-tól a Long Beach-i Kaliforniai Állami Egyetem művészeti tanszékén tanított és kutatásokat végzett, egészen 1991-es nyugdíjazásáig. Előadásokat tart egyetemeken, művészeti iskolákban, valamint olyan vállalatoknál, mint az AT&T, a Walt Disney Company és az Apple Inc. Jelenleg Santa Monicában él, Kaliforniában.

Vélemények