Nincs engedélyezve a javascript.
A "Mi" és a "Másik"

A "Mi" és a "Másik"
Az idegen megértésének tudománytörténeti vázlata az antropológiában a 19. század második felétől napjainkig

Szállítás:
2-5 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
2 970 Ft
Borító ár:
3 300 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 970 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

A "Mi" és a "Másik" utalás a modern társadalomtudományi antropológiát keletkezésétől kezdve meghatározó feladatra, nevezetesen a kutató és a vele szemben álló 'idegen' közötti távolság áthidalásának a tudományos megértés keretei között végrehajtott kísérletére.
Leírás
Raktári kód:
173521
ISBN:
9789634144434
EAN:
9789634144434
Megjelenés:
2019.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
298
Nyelv:
magyar
A "Mi" és a "Másik" utalás a modern társadalomtudományi antropológiát keletkezésétől kezdve meghatározó feladatra, nevezetesen a kutató és a vele szemben álló 'idegen' közötti távolság áthidalásának a tudományos megértés keretei között végrehajtott kísérletére. Kutatási tárgyát tekintve az eredetileg a nem európai kultúra "bennszülöttjeinek" tanulmányozására szakosodott tudásterület az elmúlt másfél évszázadban jelentős átalakuláson ment keresztül. Ma a modern szociokulturális antropológia tekintélyes múlttal, szerteágazó alkalmazási területekkel, összetett elméleti és módszertani palettával rendelkező sikeres társadalomtudomány.
Jelen elemzés céljai egyszerűek. Szeretné az olvasót bevezetni abba a jól érthető tudománytörténeti folyamatba, amelynek eredményeként napjainkra az antropológia egy bonyolult transz- és interdiszciplináris jellemvonásokat felvonultató egyetemes tudományterületté fejlődött. Méghozzá olyan tudományterületté, amelynek általános ismerettárgya, a szociokulturális "Másik" (az 'idegen') önmagában is igen sokat tanulmányozott, valamint vitatott jelenség, és nem csak az antropológiában, de a társtudományokban is.
BICZÓ GÁBOR (1968-) a Debreceni Egyetem egyetemi tanára, a GyGyK Társadalomtudományi Tanszékének vezetője. Tudományos munkássága során az etnikai együttélési helyzetek vizsgálatával, asszimilációkutatással, a szociokulturális antropológia történetével, valamint ennek keretei között filozófiai és alkalmazott antropológiai témákkal foglalkozik, továbbá az utóbbi években a magyarországi perifériális közösségek integrációjának gyakorlati társadalomtudományi összefüggéseit tanulmányozza.
Vélemények