Dr. Rahul Jandial bemutatja, mit árulnak el az álmok legbensőbb vágyainkról, és hogyan javítsunk az életminőségünkön azáltal, hogy szolgálatunkba állítjuk a tudatos álmodást, és megszelídítjük rémálmainkat. Milyen potenciál rejlik az álmainkban, és hogyan lehetnek a hasznunkra?
- Aknázd ki az álmodás során lejátszódó neurológiai folyamatokra vonatkozó ismereteket.
- Javíts az egészségi állapotodon
- Növeld a teljesítményedet
- Fokozd a kreativitásodat Dr. Rahul Jandial világhírű idegsebész és agykutató ebben a kötetben adja közre úttörő jelentőségű tudományos eredményeit.
- Ha alszol egyet, javul a problémamegoldó képességed - Az álmodás képességének egyes rendellenességei bármely más tünetnél évekkel korábban jelezhetik a Parkinson-kór kialakulását Az álmodás az emberi agy egyik leginkább félreértett funkciója. Tudományos kutatásokkal sikerült igazolni, hogy álmodás nélkül nem maradhatott volna fenn az emberi faj.
A Miért álmodunk? feltérképezi a tudatelőttes tartományt, feltárja, hogyan őrizhette meg az ember az álmodás képességét évezredeken keresztül, és hogyan aknázhatjuk ki az e képességben rejlő lehetőségeket mind álmunkban, mind az ébrenlétben. Az álmodás segít szabályozni az érzelmeinket. Szerepe van abban, hogy el tudjuk raktározni és elő tudjuk keresni az emlékeket, segíti a tanulást. Az ezután kialakuló testi vagy mentális elváltozásokat, így a Parkinson-kórt vagy az Alzheimert is képes előre jelezni. Dr. Rahul Jandial bemutatja, mit árulnak el az álmok legbensőbb vágyainkról, és hogyan javítsunk az életminőségünkön azáltal, hogy szolgálatunkba állítjuk a tudatos álmodást, és megszelidítjük rémálmokat.
A szerzőről: Dr. Rahul Jandial agykutató és idegsebész, a Los Angeles-i City of Hope Rákközpont vezetője, és a Nemzetközi Idegsebészeti Gyermekalapítvány (INCA) nevű nonprofit szervezeten keresztül agyműtéteket hajt végre és oktat Közép- és Dél-Amerikában, Délkelet-Ázsiában és Kelet-Európában. Több könyv, köztük egy nemzetközi bestseller szerzője.
Idézetek a könyvből: „Egész életemet az agynak szenteltem. PhD-s idegsebészként és neurológusként rákban és más betegségekben szenvedő embereken végzek műtéteket. Ezenkívül egy kutatólaboratóriumot is vezetek. Áhítattal vegyes tisztelet nélkül lehetetlen lenne ennyi időt tölteni az agy gyógyításával és tanulmányozásával.”
„Az agy végtelenül összetett szerv a maga több milliárd neuronjával, és azok trilliónyi kapcsolódásával. Ám saját, jelenleg is zajló felfedezőutam során az agy egyik képessége mindegyik másiknál jobban felkeltette a figyelmem: az álmodás. Sok éven át kerestem a választ az alapvető kérdésekre: miért álmodunk? És ami talán a legfontosabb: mit jelentenek az álmok?”
„Egyedi módon az álmaink vagyunk, az álmaink pedig egyedi módon minket tükröznek.”
„Bár az álmok keletkezése rejtélyesnek tűnhet, a forrásuk korántsem az. Az agy elektromosan rezonál, az elektromos áramlás hullámokban vonul végig rajta életünk minden pillanatában. Az álom a normális agyi elektrofiziológia terméke, egy elképesztő transzformáció, amely létrejön minden éjjel.”
„Az elfelejtett álmok is alakíthatják az elmédet, és befolyásolhatják a napodat. Megtanulhatsz emlékezni az álmokra, kiszűrni a tartalmukat, illetve irányítani őket az úgynevezett tudatos álmodás révén.”
„Az álmok hordozzák a legnagyobb ajándékot is, ami az önismeret.”
„Ha képes vagy értelmezni az álmaidat, értelmet adhatsz a létezésednek, és új, sokkal alaposabb módokon fedezheted fel érzelmi életedet.”
„Az álmodó agy ugyanolyan aktív, mint az éber agy.”
„Manapság hatalmas figyelem irányul arra, hogy az alvás mennyire szükséges az egészség megőrzéséhez, de a kutatások eredményei elgondolkodtattak: talán nem is igazán az alvásra van szükségünk, hanem az álmokra.”
Becker, Grammy-díjra jelölt zenész