Nincs engedélyezve a javascript.
Arsene Lupin – A 813–as szám rejtélye

Arsene Lupin – A 813–as szám rejtélye

Fordító:

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 591 Ft
Borító ár:
3 990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 591 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Milyen célból érkezett Rudolf Kesselbach, a multimilliomos gyémántkereskedő Párizsba? Miért akarta előkeríteni Pierre Leducöt, a főváros alvilágának egyik figuráját?
Leírás
Raktári kód:
204766
ISBN:
9789635662722
EAN:
9789635662722
Megjelenés:
2022.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
448
Nyelv:
magyar

Milyen célból érkezett Rudolf Kesselbach, a multimilliomos gyémántkereskedő Párizsba? Miért akarta előkeríteni Pierre Leducöt, a főváros alvilágának egyik figuráját? Mit jelent a gyémántkereskedő egyik dobozán szereplő 813-as szám?


Többek között ezekre a kérdésekre kell választ találnia a rendőrségnek és Arsene Lupinnek, miután Kesselbachot kirabolva, holtan találják hotelszobájában, mellette a híres úri betörő névjegykártyájával. Minden jel arra utal, hogy Lupin a tettes, pedig egy titokzatos, feketébe öltözött alak is járja a főváros utcáit...


Maurice Leblanc különösen csavaros krimije most új, teljes fordításban jelenik meg.

A szerzőről
Maurice Leblanc
Maurice Leblanc

Maurice Leblanc (1864–1941) francia író és újságíró, aki 1907-ben indította el Arséne Lupin-sorozatát, amely a bűnügyi irodalom egyik klasszikusává vált. Lupin, a zseniális kalandor és rokonszenves, úri betörő hőse valóságos személyről lett mintázva (de nem egy magyar szélhámosról, ahogyan azt korábban tévesen gondolták). Arséne Lupin egy legyőzhetetlen hős, aki a társadalom szabályaitól függetlenül, saját erkölcsi törvényei szerint él és oszt igazságot. Bűncselekményeit a szerző csínytevésnek és igazságos cselekedetnek ábrázolja, különösen egy olyan morális nézőpontból, amelyet Lupin egy bankárral folytatott beszélgetésében így fogalmaz meg: „Én a lakásokban lopok, te a tőzsdén.” Leblanc Arséne Lupin címmel színdarabot is írt, amelyet 1909-ben a budapesti Vígszínház is bemutatott.

Vélemények