Nincs engedélyezve a javascript.
A magyar könyvgyűjtő kalauza

A magyar könyvgyűjtő kalauza

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 960 Ft
Borító ár:
4 400 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 960 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

A magyar nyelvű könyvek piacán A könyvszerető és a könyvgyűjtést igényesen művelő "Homo Bibliophilus alfaj" tagjai (Kelecsényi Gábor meghatározása), tehát mindazok, akiket a címben megfogalmazott ismeretek érdekelnek, bizonyára örömmel fogadják Pogány György könyvét, amely a maga nemében első a magyar nyelvű könyvek piacán - a fülszöveg ismertetője szerint.
Leírás
Raktári kód:
158951
ISBN:
9789638550033
EAN:
9789638550033
Megjelenés:
2005.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
317
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
626
A magyar nyelvű könyvek piacán A könyvszerető és a könyvgyűjtést igényesen művelő "Homo Bibliophilus alfaj" tagjai (Kelecsényi Gábor meghatározása), tehát mindazok, akiket a címben megfogalmazott ismeretek érdekelnek, bizonyára örömmel fogadják Pogány György könyvét, amely a maga nemében első a magyar nyelvű könyvek piacán - a fülszöveg ismertetője szerint. Az első fejezetben a bibliofília, a könyvművészet meghatározása, fejlődéstörténetének vázlatos leírása után nagy terjedelmű rész következik: A magyarországi bibliofília rövid története. A középkorban a különböző intézményekben 50000 kéziratos könyv jelentette "Magyarország közvagyonát", ezekből csak valamivel több mint 3400 maradt fenn napjainkig. 1526 után magánkönyvtárakról, főpapok, papok, főnemesek és nemesek gyűjteményeiről, tudósok könyvtárairól, továbbá magukról a gyűjtőkről kapunk részletes, kézirattári és levéltári kutatásokkal alátámasztott ismertetést. A hazai bibliofília egyes korszakait a szerző összeveti az európai "tudatos könyvművészeti mozgalom" kialakulásával.
Vélemények