Nincs engedélyezve a javascript.
Fülep Lajos korai művészetfilozófiájának elméleti alapjai - Egy eltűnt szakdolgozat 1982-ből

Fülep Lajos korai művészetfilozófiájának elméleti alapjai - Egy eltűnt szakdolgozat 1982-ből

Szállítás:
2-5 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 780 Ft
Borító ár:
4 200 Ft
Kötött ár:
3 780 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Árkötött termék
A hatályos jogszabályok szerint erre a termékre jelenleg maximum 10% árengedmény adható.
A vonatkozó jogszabály értelmében ezen termék esetében a borítóárból a megjelenést követő 365 napon keresztül nem nyújtható 10%-ot meghaladó kedvezmény. 2024. évi XIII. törvény 9. §
Sturcz János (1958) egykori szakdolgozata - különös előzményekkel övezve - az 1980-as években nem jelenhetett meg könyv formájában, holott egy már akkoriban is mellőzött művészettörténész, művészetfilozófus torzóban maradt, ugyanakkor meglehetősen nagyszabású, nemzetközileg is jelentős életművét állította középpontba.
Leírás
Raktári kód:
229138
EAN:
9786156668240
Megjelenés:
2024.10.15.
Kötésmód:
puhatáblás
Oldalszám:
176
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
200
Sturcz János (1958) egykori szakdolgozata - különös előzményekkel övezve - az 1980-as
években nem jelenhetett meg könyv formájában, holott egy már akkoriban is mellőzött
művészettörténész, művészetfilozófus torzóban maradt, ugyanakkor meglehetősen nagyszabású, nemzetközileg is jelentős életművét állította középpontba. A szerző a filozófiatörténet felől olvassa és értelmezi Fülep Lajos (1885-1970) művészeti fogalmait, elméletrendszerét, amelyet az elmúlt évtizedekben más tudományterületek (irodalomtörténet, kultúrtörténet, politikatudomány, művészetelmélet stb.) kutatói is vizsgáltak, lehetővé téve, hogy egy interdiszciplináris diskurzus bontakozhasson ki körülötte, magyar és nemzetközi vonatkozásban egyaránt. Sturcz János elmélyült, alapos elemzésnek veti alá Fülep Lajos írásait és von be azok interpretációjába olyan, szemléletére nagy hatást gyakorló filozófusokat, mint Croce, Bergson, Dilthey, Rickert vagy Nietzsche. Mindezt pedig - a kutatások túlnyomó többségével ellentétben - nem a jelen művészeti, filozófiai irányzatainak, ideológiáinak, hanem a múlt század teóriáinak tükrében teszi.
Vélemények