Nincs engedélyezve a javascript.
Egy lehetséges pszichoszintézis alapú irodalomelemzési módszertan alapjai
24_szazalekhoz_plecsni.png
24_szazalekhoz_plecsni.png

Egy lehetséges pszichoszintézis alapú irodalomelemzési módszertan alapjai

Szállítás:
Költözés miatt az átlagos kiszállítási idő 10 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
4 491 Ft
Borító ár:
4 990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 493 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

A weboldalon feltüntetett minden ártípus bruttó ár.

Vajon miért énekli a Republic együttes, hogy "nem vagyok, ha nem kapok szerepet", valamint hogy "fáj, hogy részekben élek"? A külvilág felé eljátszott...
Leírás
Raktári kód:
210668
ISBN:
9789634148722
EAN:
9789634148722
Megjelenés:
2022.11.09.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
308
Vajon miért énekli a Republic együttes, hogy "nem vagyok, ha nem kapok szerepet", valamint hogy "fáj, hogy részekben élek"? A külvilág felé eljátszott szerepeink sikeressége gyakran azon múlik, hogy a megfelelő bennünk élő alszemélyiségünkkel azonosulunk-e, avagy rossz szerepet választunk. Roberto Assagioli pszichoszintézise szerint ezen pszichés részeink viszonylag önállóan működnek és némi saját akaratuk is van. Ott nyüzsögnek, harcolnak a pszichénkben és érvényesülni akarnak. Néha az egyikük vagyunk, néha a másikuk. Vannak köztük magasztos, kedves, törtető, szégyellni való alszemélyiségek, de amíg nem találjuk meg, nem azonosítjuk és nem integráljuk mind, addig mindig csak "részekben" fogunk tudni élni: mindig az a rész leszünk, akivel az én aktuálisan azonosul. De vajon ki az, aki a változó szerepek nélkül vagyunk? Az, aki állandó és létező, akkor is, ha a szerepeink pihennek? Ki az, aki "Benn, magában s ezer arccal egymagában ül", ahogy József Attila írja? És hogyan szövi szavakba számos író és költő ezt a Weöres Sándor által "sok-tagozatú egyéniség"-nek nevezett sokarcúságot, valamint az ezen túlmutató transzperszonális egységet? Ezekre a kérdésekre keresi (és talán részben meg is adja) a választ a kötet szerzője egy pszichoszintézis alapú irodalomkritikai megközelítés felvázolásával.
Vélemények