Az üzleti agilitás folyamatos változást követelő szelleme, a teljesítmény kultusza és a kulturális támpontok látványos gyengülése nemcsak a vezetőkre hat, de az üzleti cél és a munkatársak iránti felelősség elsősorban őket fogja satuba. Hogyan lehetünk értékorientált, sikeres vezetők akár évtizedeken keresztül anélkül, hogy a túlhajszoltság érzése a lelki kiegyensúlyozottságunkat fenyegesse?
Paul Donders könyve mesterien gyűjti össze a kiégés jellemző okait, és iránymutatást ad a megelőzésre azért, hogy utólag is megállapíthassuk: Megérte.
Reményi Csaba
az Oracle Hungary cégvezetője
Fiatal, ambiciózus vezetőként legtöbbször még a szívem hajt: a jó ügy, a képességeim kibontakoztatása és a mások életére való hatás sokszor elegendő erőt ad. Y generációsként pedig beleszülettem a szabadságba: a folyamatos változás, az információ korlátlan elérhetősége és az önmegvalósítás dominál az életünkben. De ahogy igazi szabadság sincs megfelelő keret nélkül, úgy a szív is elfárad ellenálló képesség nélkül.
Paul Donders olyan keretet segít felállítani az életünkhöz, ami szabadságot ad arra, hogy igazán azzá válhassunk, akiknek teremtettünk.
Stumpf Kata
a Petőfi TV szerkesztő-riportere, a Konnekt Egyesület alapítója
Folyamatosan változó, kiszámíthatatlan, komplex világunkban szükségünk van a reziliens működésre, amely segít minket abban, hogy egészségesebben éljünk, jobban teljesítsünk, és a nehézségek ellenére is megoldjuk a váratlan helyzeteket, miközben folyamatosan fejlődünk, egyre rugalmasabbá válunk.
Paul Donders érdekfeszítően, saját életéből és munkásságából felsorakoztatott példák segítségével hozza közel hozzánk ezt a témát. Mindenkinek ajánlom a kötetet, aki szeretné megtudni, mit nyerhetünk a lelki ellenálló képességgel, és hogyan lehet ezeket a kompetenciákat fejleszteni.
Dr. Nemes Éva
szupervizor, a KRE Pszichológiai Továbbképző Központ egyetemi oktatója