A Mestermunkák egy-egy kortárs, a magyar építészet történetében megkerülhetetlen, ikonikus épület bemutatását tűzte ki célul gazdag képanyag, eredeti rajzok és részletrajzok, építés közben készült fotók kíséretében, felfedve az adott épület teljes történetét és utóéletét.
Sorozatunk indító darabja a Kossuth- és Nemzet Művésze díjas Ferencz István által tervezett miskolci avasi egyházi és oktatási épületegyüttes, amely a hazai elismerések mellett nagyon hamar a nemzetközi szakmai figyelem középpontjába került, a megvalósulását követő negyedik évben pedig a világ legjelentősebb kortárs épületei közé nyert besorolást.
A mintegy tíz éven át (1990–2000) épülő avasi együttes a kilencvenes évek legnagyobb volumenű egyházi és oktatási beruházása volt. Központi épülete a 20. századi magyar templomépítészet egyik kiemelkedő példája. A helyi adottságokat messzemenően figyelembe vevő koncepció, a kötöttségekből is erényt kovácsoló hozzáállás, a minőség iránti igény, a könnyed és nagyvonalú építészeti magatartás, a mindent átható arányosság, illetve az egyéni részletmegoldások az életmű legfontosabb, összegző alkotásává emelik az avasi épületkomplexumot, mestermunkává, melynek jellemző vonásaiból kirajzolódik az építész lényeglátó, elhivatott személyisége is.