Nincs engedélyezve a javascript.
Háború és béke 1-2.
kuponnapok2.png
kuponnapok2.png

Háború és béke 1-2.

Fordító:

Szállítás:
2-5 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
11 699 Ft
Borító ár:
12 999 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
9 359 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

Nagy tér, nagy idő, földrésznyi események, császárok, hercegek, parasztok, katonák, rengeteg ember, köztük az olvasót holtig elkísérő emlékalakok – egészebb világ teremtésére elbeszélő még nem vállalkozott, hacsak egy nem: az Iliász szerzője.
Leírás
Raktári kód:
205473
ISBN:
9789635046003
EAN:
9789635046003
Megjelenés:
2022.
Kötésmód:
keménytáblás, védőborítóval
Oldalszám:
1496
Nyelv:
magyar

Nagy tér, nagy idő, földrésznyi események, császárok, hercegek, parasztok, katonák, rengeteg ember, köztük az olvasót holtig elkísérő emlékalakok – egészebb világ teremtésére elbeszélő még nem vállalkozott, hacsak egy nem: az Iliász szerzője.


Tolsztoj sem azelőtt, sem azután nem lelte oly megszállott örömét az írásban, mint a Háború és béke bő hét esztendejében, mikor szelleme minden erejével a regényt fűtve „csak írónak, semmi másnak” vallhatta magát. Ám ebben az óriáspanorámában is színre lép, ha nem is a próféta még, de a nagy kérdező, s feldúlja néhol látomása rendjét, csak hogy kérdezhessen.


Thomas Mann szavaival: „Művészi szemszögből nézve mégis ez a titáni ügyefogyottság adja művének azt az óriási erkölcsi nyomatékot, azt az Atlaszhoz mérhető morális izomterhelést és felkészültséget, mely a szenvedő Michelangelo világára emlékeztet.”


Makai Imre több mint fél évszázados, gyönyörű fordítása újraszerkesztve 2013-ban jelent meg először az Európa Könyvkiadónál: „kiküszöböltük az óhatatlan szövegromlásokat, pótoltuk a kimaradt mondatokat, bekezdéseket, továbbá az internet adta lehetőségekkel is élve pontosítottunk egyes helyeket, javítottuk és bővítettük a hátsó jegyzetanyagot.”

A szerzőről
Lev Tolsztoj
Lev Tolsztoj

Lev Nyikolajevics Tolsztoj (1828. szeptember 9. – 1910. november 20.) orosz író és filozófus, az orosz és a világirodalom egyik legnagyobb alakja, a realista orosz próza mestere, akit „a legragyogóbb lángelmének” tartanak. A Háború és béke, valamint az Anna Karenina című műveivel minden idők egyik legnagyobb regényírójaként ismerik, melyek az orosz élet realista ábrázolására fókuszálnak.

Tolsztoj 1828. szeptember 9-én született az oroszországi Tula régióban, Jasznaja Poljanában, a családi birtokon. A Tolsztoj család régi nemesi származású volt, és a grófi címet még I. Péter cártól kapták. Tolsztoj az öt gyermek közül a negyedik volt, szülei Nyikolaj Iljics Tolsztoj gróf és Marija Tolsztoj grófnő voltak. Szülei halála után őt és testvéreit rokonok nevelték fel. 1844-ben kezdte meg jogi és keleti nyelvi tanulmányait a kazanyi egyetemen, ahol tanárai úgy írták le, hogy „nem tud és nem is akar tanulni.” Hamarosan otthagyta az egyetemet, visszatért a családi birtokra, majd idejét Moszkvában és Szentpéterváron töltötte. 1851-ben, miután jelentős szerencsejáték-adósságokat halmozott fel, bátyjával a Kaukázusba utazott, és belépett a hadseregbe. Ekkor kezdett el írni. Szevasztopol eleste után kilépett a seregből, és Szentpétervárra költözött.

1862. szeptember 23-án feleségül vette az akkor 18 éves Szofja Andrejevna Berszet, egy neves moszkvai orvos lányát, aki 16 évvel volt fiatalabb Tolsztojnál. Házasságukból 13 gyermek született, közülük öt sajnos gyermekkorban meghalt.

Ez az időszak Tolsztoj legtermékenyebb alkotói korszaka volt. 1863 és 1869 között írta meg a Háború és béke című regényét, majd 1873 és 1877 között az Anna Kareninát. 1889 és 1899 között született meg a Feltámadás című nagy regénye, amely az erkölcsi felemelkedés és a szellemi megtisztulás lehetőségét mutatta be, és amely Tolsztoj kiközösítését is eredményezte.

1910. november 7-én, menekülés közben, tüdőgyulladásban hunyt el az astapovói vasútállomás főnökének lakásán.

Vélemények