Nincs engedélyezve a javascript.
A kommunizmus és a magyar társadalom

A kommunizmus és a magyar társadalom
Kende Péter válogatott könyvei I.

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
3 150 Ft
Borító ár:
3 500 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 150 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

E könyv szerzője munkásságát kommunista újságíróként kezdte, az ötvenes évek közepétől azonban előbb belső lázadóként, majd külföldre szorulva a szabadságelvű demokrácia híveként próbálta írásaival segíteni egy tisztább önismeretű és biztosabb öntudatú új magyar köztársaság létrejöttét.
Leírás
Raktári kód:
124788
ISBN:
9788081017124
EAN:
9788081017124
Megjelenés:
2013.
Kötésmód:
puhatáblás ragasztott
Oldalszám:
440
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
540
E könyv szerzője munkásságát kommunista újságíróként kezdte, az ötvenes évek közepétől azonban előbb belső lázadóként, majd külföldre szorulva a szabadságelvű demokrácia híveként próbálta írásaival segíteni egy tisztább önismeretű és biztosabb öntudatú új magyar köztársaság létrejöttét. Ugyanebben a szellemben figyelte s értékelte az 1989 után létrehozott intézmények működését, valamint azokat a belső, politikai és más fejleményeket, amelyek előbb az ország európai integrációjához, aztán a demokrácia visszaszorulásához és fokozatos kiüresedéséhez vezettek.

Az itt olvasható munka egy négy kötetre tervezett életmű-válogatás első darabja, amely azt tárgyalja, miként élte meg a magyar társadalom a kommunizmus évtizedeit. Az életműsorozat ezt követő kötetei a kommunizmus bukása utáni államiság problémáiról, a kelet-közép-európai nemzetek és népek együttéléséről, a zsidó-magyar viszonyrendszer történeti alakulásáról és a magyarság európai beilleszkedéséről szólnak majd. A sorozat valamennyi részében rövidebb és hosszabb esszék váltogatják egymást tematikus összefüggések szerint csoportosítva. Ezek egy része történetszociológiai, más része gazdaság- és rendszerelméleti, de egyikük sem csupán a vonatkozó kérdések szaktudóinak, hanem az általános érdeklődésű műveltebb olvasónak is szól.
Vélemények