Nincs engedélyezve a javascript.
A síkság városai

A síkság városai
Határvilág-trilógia III.

Fordító:

Szállítás:
2-5 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
4 499 Ft
Borító ár:
4 999 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
4 499 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

„Kemény leckéket lehet kapni ezen a világon. Mi a legkeményebb? Nem tudom. Talán az hogy ha valami elveszett akkor elveszett. Nem térhet vissza.”
Leírás
Raktári kód:
222915
EAN:
9789635183951
Megjelenés:
2024.07.05.
Kötésmód:
füles, kartonált
Oldalszám:
336
Méret [mm]:
123 x 203
Nyelv:
magyar
„Kemény leckéket lehet kapni ezen a világon. Mi a legkeményebb? Nem tudom. Talán az hogy ha valami elveszett akkor elveszett. Nem térhet vissza.”
1952-t írunk, John Grady Cole és Billy Parham egy új-mexikói farmon dolgozik, nem messze az első atombomba felrobbantásának helyszínétől. Terelik a csordát, lóvásárra járnak, esténként a tábortűz mellett történeteket mesélnek egymásnak. Nagyra becsülik ezt az életet, bár tudják, hogy nem tarthat örökké.
Amikor John Grady beleszeret egy gyönyörű mexikói prostituáltba, Billy rááll, hogy segítsen a barátjának megmenteni a lányt behízelgő modorú, kegyetlen stricijétől – de az erőszakos események sora után már elkerülhetetlen a tragédia.
A síkság városai a nagy sikerű Határvidék-trilógia befejező darabjaként nemcsak a sorozatot zárja le, hanem egy amerikai életforma végét is ábrázolja, a vándormadarak és a cowboyok elsüllyedő, egyszerre durva és költői világát.
A szerzőről
Cormac McCarthy
Cormac McCarthy

Cormac McCarthy amerikai regényíró és drámaíró volt. Tizenkét regényt írt a Dél-Gotikus, western és posztapokaliptikus műfajokban, emellett drámákat és forgatókönyveket is készített. 2007-ben Pulitzer-díjat kapott Az Út című regényéért, és 2005-ös Nem vénnek való vidék című regényét 2007-ben filmre adatták, amely négy Oscar-díjat nyert, köztük a legjobb film díját is. Korábbi műve, a Véres délkörök a Time magazin szavazásán a 1925 és 2005 között megjelent 100 legjobb angol nyelvű könyv közé került, és a The New York Times 2006-os szavazásán a legjobb amerikai fikciók közé is bekerült, amely az elmúlt 25 év legjobbjait értékelte. Harold Bloom irodalmi kritikus őt nevezte meg a négy legfontosabb amerikai regényíró egyikeként a maga idejében, Thomas Pynchon, Don DeLillo és Philip Roth mellett. A modern kritikusok gyakran William Faulknerhez hasonlítják. 2009-ben Cormac McCarthy megkapta a PEN/Saul Bellow-díjat, amelyet az PEN American Center adományoz a pályafutása során elért kiemelkedő teljesítményért.

Vélemények