A férfi a világ egyik legkegyetlenebb kommunista rezsimjéből szökött meg, majd úgy döntött, hogy egy alagúton keresztül visszatér oda.
1962 nyarán egy Joachim Rudolph nevű nyugatnémet egyetemista nekilátott, hogy alagutat ásson a berlini fal alatt. A túloldalon, Kelet-Berlinben férfiak, nők és gyerekek tucatjai vártak, akik hajlandóak voltak az életüket is kockára tenni a menekülésért.
A Tunnel 29 ennek az elképesztő hidegháborús szökésnek az igaz története, a szerzője pedig a brit közszolgálati rádió, a BBC Radio sikeres podcastjának díjnyertes alkotója. Miután személyesen beszélt a túlélőkkel, és beleásta magát a Stasi-aktákba, Helena Merriman bravúrosan mutatja be ezt a minden képzeletet felülmúló történetet a leleményes egyetemista alagútépítőkről, a bűbájos vörös hajú futárlányról, a művelet sikerét veszélyeztető Stasi-besúgóról és a szerelemről, amely a meglepő befejezést szolgáltatta.
A Tunnel 29 egyben az első ilyen jellegű televíziós produkció volt. Anyagilag részben az NBC amerikai televíziótársaság támogatta, amely valós időben akart lefilmezni egy berlini szökést. Dokumentumfilmjük forradalmasította a televíziós újságírást, pedig a sugárzását majdnem megakadályozta a Kennedy-kormányzat, amely a hidegháború idején ellenőrzése alá akarta vonni a sajtót.
A Tunnel 29 végső soron egy sikertörténet krónikája: bátor állampolgárok mindent kockára tesznek azért, hogy visszaszerezzék a szabadságukat, a világ pedig szorít nekik, hogy diadalmaskodjanak.