Nincs engedélyezve a javascript.
Véletlen találatok

Szállítás:
2-4 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
4 049 Ft
Borító ár:
4 499 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
4 049 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

 

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Kötött ár: A terméknek az Árkötöttségi törvény alapján meghatározott legalacsonyabb eladási ára, melyből további kedvezmény nem adható.

 

„Mi, nők túl sokáig verdestünk a férfiak által készített kalitkában, és most, amikor az összedőlni látszik, semmi sem kérdőjelezheti meg autonómiánkat, semmi sem szabhat gátat útkeresésünknek."
Leírás
Raktári kód:
201816
ISBN:
9789633557792
EAN:
9789633557792
Megjelenés:
2021.
Kötésmód:
keménytáblás, védőborítóval
Oldalszám:
168
Nyelv:
magyar

„Mi, nők túl sokáig verdestünk a férfiak által készített kalitkában, és most, amikor az összedőlni látszik, semmi sem kérdőjelezheti meg autonómiánkat, semmi sem szabhat gátat útkeresésünknek."


„Véget ért egy kísérlet, amelyre egy évet szántam az életemből (...) Mi tagadás, végigrettegtem ezt az időszakot. (...) Regényíróként értelmeztem a feladatot, és kizárólag a szívemhez közel álló kérdésekkel foglalkoztam, amelyekre – ha időm és kedvem engedi – egyszer még visszatérek, hogy kidolgozzam a megfelelő narratív keretet és eszközöket" – ezekkel a szavakkal búcsúzik Elena Ferrante 2018-ban a The Guardian olvasóitól, miután egy évig heti rendszerességgel rovatot vezetett az újság hasábjain.
Az ötvenegy lírai, önéletrajzi elemekkel átszőtt gondolatszövedék a szerző írói műhelyébe enged betekintést. Ferrante hétköznapi kérdésekről – politika, hagyomány, történelem, filozófia, környezetvédelem, női szerepek, barátság, féltékenység, anyaság, szexualitás, öregedés – fejti ki a véleményét úgy, hogy sajátos, karakán nézőpontjával olvasóját egy újfajta, éles fókuszú, emancipált szemléletmódra készteti.
A tőle megszokott módon ezúttal is határokat feszeget, átrajzolja mintázatainkat, hogy a megszokott ösvényekről új utakra tereljen, gondolkodásra és kérdések feltevésére késztessen.


A Véletlen találatok című kötetet csakúgy, mint a The Guardianben megjelent cikkeket, a Dániában élő olasz művész Andrea Ucini illusztrálta.

A szerzőről
Elena Ferrante
Elena Ferrante

Elena Ferrante egy olasz regényíró, aki álnéven publikál. Könyvei eredetileg olaszul jelentek meg, de számos nyelvre lefordították őket. Legismertebb műve a négy részből álló Nápolyi regénysorozat. Ferrante életrajzáról kevés információ áll rendelkezésre, mivel az író szigorúan őrzi anonimitását. A Nápolyi regények két okos, 1944-ben Nápolyban született lány életét követik nyomon, akik saját helyüket keresik egy erőszakos és elnyomó környezetben. A sorozat részei: Briliáns barátnőm, Az új név története, Aki megszökik, és aki marad, valamint Az elveszett gyermek története, amelyet jelöltek az egyik legrangosabb olasz irodalmi díjra, a Strega-díjra.

Ferrante szerint „a könyveknek, ha már megírták őket, nincs szükségük a szerzőikre.” Gyakran hangsúlyozta, hogy írói munkájának alapfeltétele az anonimitás, és számára kulcsfontosságú, hogy távol tartsa valódi nevét a nyilvánosságtól.

Vélemények